Wybierając wygodny oraz bezpieczny model wózka dziecięcego, nie należy zapominać również o zakupie odpowiedniego wyposażenia – głównie w postaci miękkiej poduszki i kocyka lub kołderki, która będzie przeznaczona wyłącznie na wyjścia na podwórko. To ważne, aby mieć conajmniej dwa komplety pościeli – jedną do wykorzystania w domu w trakcie snu maluszka, a drugą przeznaczoną wyłącznie na spacery w wózku. Szczególnie w przypadku wózków spacerówek i nieco starszych dzieci niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy okrycie po prostu spada na ziemię i zostaje ubrudzone. Wtedy konieczne jest jego wypranie i dlatego należy posiadać dodatkowy komplet w domu.

Jaki komplet pościeli Minky wybrać?

komplet pościeli do wózka minkyPrzede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość materiału z którego pościel i poduszka zostały wykonane. Warto także zweryfikować czy produkt posiadania odpowiednie atesty jakości i bezpieczeństwa. W przypadku malutkich dzieci jest to bardzo ważne, ponieważ nieodpowiedni materiał może powodować podrażnienia, wysypki oraz różne alergie. Najkorzystniejszą opcją z pewnością okaże się komplet pościeli do wózka Minky, który jest dwustronny i bardzo wygodny. Jedna warstwa została wykonana z przyjemnego w dotyku materiału Minky a druga z wysokiej jakości bawełny. Rodzice mogą wręcz przebierać w przeróżnych wzorach i kolorach oraz zabawnych wykończeniach poduszki, jak i kołderki. Zanim jednak skupimy się na samym wyglądzie kupowanego zestawu, warto zwrócić także uwagę na rozmiar kompletu – tutaj trzeba dopasować wielkość zestawu do wieku dziecka oraz wielkości samego wózka. Kolejna kwestia to grubość kocyka i poduszki – producenci oferują bowiem opcje na lato, jak i na zimę, dlatego przez złożeniem zamówienia online, zawsze należy wszystko dokładnie sprawdzić, aby zapewnić dziecku optymalne warunki w trakcie spaceru.

Wielu sprzedawców oprócz tradycyjnych poduszek, oferuje także specjalne modele poduszek tzw. motylków, które są przeznaczone właśnie do wózków spacerowych, aby dzieci mogły w pozycji siedzącej uzyskać optymalne warunki podczas podróżowania, jak i drzemki. Taka poduszka maksymalnie chroni główkę dziecka przed ewentualnymi wstrząsami podczas spaceru. Najlepiej zdecydować się na zakup całego kompletu, który z pewnością posłuży przez długi czas. Zestawy mogą także stać się idealnym prezentem dla rodziców nowo narodzonego dziecka. Taki produkt jest niezwykle funkcjonalny i można go wykorzystać zarówno w domu, na spacerze, jak i w czasie podróżowania z najmłodszymi członkami rodziny.