Wysuszony ciemnozielony pył z drobnymi kwiatkami, liśćmi i gałązkami, który powstaje z ostrokrzewu paragwajskiego, to popularny w obecnym czasie napój, jakim jest yerba mate. Zawiera on liczne związki polifenolowe, które spowalniają proces starzenia się komórek. Kwas chlorogenowy, alkaloidy purynowe wykazują pobudzające działanie, pozytywnie wpływając na nasze zdrowie. Yerba mate bogata jest w sole mineralne, dostarcza wielu cennych pierwiastków takich jak krzem, magnez i potas. 

Korzyści z picia naparu z ostrokrzewu paragwajskiego

smaczna yerba mate - sklepJest cennym źródłem witamin, takich jak witaminy z grupy B, witamina A, C i E. Napój ten charakteryzuje się ciekawym smakiem i aromatem, wykazuje działanie pobudzające, wzmacnia organizm. Napar ten korzystnie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie, dodaje energii, świetnie sprawdza się w okresach wzmożonej aktywności fizycznej, przyspiesza metabolizm komórkowy, a także redukuje tkankę tłuszczową. Wspiera odchudzanie, ułatwia utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Warto zatem zadbać o to, by w naszym domu znalazła się smaczna yerba mate – sklep oferuje ostrokrzew peruwiański z dodatkiem różnorodnych składników, do których należy marakuja, limonka, olejek miętowy, guarana, a także inne smakowite owoce cytrusowe. Napój o poranku poprawia koncentrację, wspomaga proces uczenia, dodaje energii. Regularne picie yerba mate dostarcza organizmowi wody oraz niezbędnych witamin i minerałów. Pozytywnie wpływa to na stan naszej skóry, paznokci i włosów, a jednocześnie poprawia perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom i innym problemom z wypróżnianiem. Jest to doskonały sposób na wzmocnienie odporności naszego organizmu, a także spowolnienie procesu starzenia. Odpowiednie parzenie suszu sprawia, że możemy cieszyć się z jego wyjątkowych właściwości. Temperatura wody powinna nie przekraczać 80 stopni Celsjusza. 

Ostrokrzew peruwiański jest doskonałą alternatywą dla kawy, jest od niej zdecydowanie zdrowszy, wykazuje działanie pobudzające, odchudzające i oczyszczające. Ziele to jest bogate w liczne mikroelementy, witaminy, minerały i antyoksydanty. Dodaje nam energii, poprawia koncentrację i nastrój. Działa kojąco na cały nasz organizm, redukuje ryzyko występowania chorób serca, obniża poziom cholesterolu, redukuje łaknienie, a jednocześnie doskonale wzmacnia organizm. Warto poznać niezwykłe właściwości tej wyjątkowej rośliny, wprowadzić ją na stałe do swojego domu, gdyż zawiera ona wiele cennych substancji odżywczych. Dzięki nim nasz organizm jest w stanie sprawnie funkcjonować przez cały dzień, skutecznie chroni nas przed wieloma schorzeniami cywilizacyjnymi, a także spowalnia proces starzenia.