Właściwe nawyki żywieniowe kształtuje się już w czasie życia płodowego malucha. To co je mama, przyjmuje także maluszek, dlatego tak ważna jest dieta przyszłej mamy. Po urodzeniu, maluchy przez pierwsze miesiące życia przyjmują wyłącznie mleko mamy, które jest dla nich najlepszym, pełnowartościowym pokarmem. Dopiero później możemy zacząć rozszerzać dietę malucha, wprowadzając do niej warzywa, owoce i kaszki.

Jakie są rodzaje kaszek marki Helpa?

helpa - kaszki wielozbożoweW sprzedaży znajdziemy przeróżne produkty żywieniowe dla najmłodszych, ale nie wszystkie są godne uwagi. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na ich składy, ponieważ niektórzy producenci dodają do nich cukier i mleko modyfikowane. Maluchy nie powinny spożywać cukru przez pierwsze lata życia, a co mleka modyfikowanego, to nie każda mama chce go podawać swojemu dziecku, jeżeli ma własny pokarm. Godna uwagi jest marka Helpa – kaszki wielozbożowe tej marki, są polecane przez wielu rodziców, a nawet pediatrów. Są przede wszystkim ekologiczne, więc możemy mieć pewność, że nie ma w nich żadnych środków chemicznych, ani pestycydów używanych przy uprawie roślin. Każda kaszka przechodzi dokładną kontrolę, zanim zostanie dopuszczona do sprzedaży, gdyż tu chodzi o zdrowie naszych dzieci. Kaszka wielozbożowa może być wprowadzona jako kolejny rodzaj zbóż, ponieważ w pierwszej kolejności trzeba dać dziecku kaszkę jednoskładnikową, aby sprawdzić czy nie występują u niego reakcje alergiczne. Kaszki tego rodzaju mogą mieć trzy lub pięć różnych zbóż i są zawsze wzbogacone ważnymi dla rozwoju malucha witaminami. Kaszki firmy Helpa można zrobić na wodzie lub na mleku, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. W jej składzie znajdziemy orkisz, owies, jęczmień, grykę czy żyto. Są to cenne zboża ze względu na swoje wartości odżywcze, których potrzebuje rosnący organizm. Kaszki są sprzedawane w praktycznych pudełkach lub torebka ze strunowym zamknięciem. Można je przechowywać nawet przez wiele miesięcy po otwarciu w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Ekologiczne kaszki są dla dzieci najlepszym wyborem, dlatego też tak wielu rodziców je wybiera. Pediatrzy zalecają, aby maluchy do drugiego roku życia spożywały od jednej do dwóch porcji kaszki dziennie. Firma Helpa poza wielozbożowymi kaszkami ma w swojej ofercie kaszki jednoskładnikowe. Poza produktami w naturalnej postaci, są jeszcze kaszki ekspandowane, które świetnie się nadają jako dodatek do musli, jogurty czy deseru. Dieta dziecka powinna być właściwie urozmaicona, a kaszka wielozbożowa świetnie się tu sprawdzi.