Nowoczesne systemy paletyzacji, stosowane w halach produkcyjnych lub przestrzeniach magazynowych pozwalają na sprawne przeprowadzenie procesu załadunku palet. Dzięki temu czas, potrzebny na sortowanie i ułożenie materiałów został znacząco skrócony. Bez wątpienia ciągła automatyzacja różnego rodzaju procesów pozwala na efektywniejsze wykonywanie pracy. Odpowiednia organizacja przestrzeni magazynowej to również ważny element, w sprawnym działaniu hali. Do tego zadania niezbędne są odpowiednie narzędzia.

Obrotnica – nowoczesne akcesoria do wózków widłowych

obrotnice do paletJednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów maszyn, powszechnie wykorzystywanym w przemyśle oraz przestrzeniach magazynowych jest wózek widłowy. To funkcjonalne i praktyczne narzędzie, które pomaga w organizacji miejsca, sprawnym transporcie towaru, w szczególności składowanego na paletach lub w skrzyniopaletach. Do podstawowego wyposażenia wózków należą widły, których wysokość można regulować, podobnie jak rozstaw. Pozwala to ustawianie palet na różnej wysokości, załadunek towaru na pojazdy transportowe, czy ich rozładunek z naczepy. W celu zwiększenia funkcjonalności wózków widłowych produkuje się dodatkowe akcesoria, kompatybilne z tymi maszynami. Obrotnice do palet to praktyczny dodatek, który pozwala na szybkie opróżnienie skrzyniopalet. Wyposażone są w ramię wspomagające, które przekłada się na bezpieczeństwo pracy oraz jest ułatwia wykonywanie tego typu prac. Na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie obrotnicy z większą liczbą ramion blokujących. Producenci stawiają przede wszystkim na jakość, dlatego produkt ten wykonywany jest z wysokiej jakości materiałów. Przekłada się to na możliwość wieloletniej eksploatacji urządzenia. Wszelkiego rodzaju dodatki do wózków widłowych w postaci obrotnic, czy chwytaków, to coraz częściej spotykany rodzaj wyposażenia na halach produkcyjnych, czy w magazynach. Zwiększenie funkcjonalności maszyn przekłada się na efektywność pracy.

Współczesny rynek dostarcza różnego rodzaju rozwiązań dedykowanych halom przemysłowym i magazynom, które pomagają w automatyzacji różnego rodzaju procesów. Powszechna staje się również produkcja akcesoriów do wózków widłowych. Te mobilne maszyny, na co dzień spotykane na halach produkcyjnych i nie tylko, służą przede wszystkim do transportu różnego rodzaju materiałów, często składowanych na paletach. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu zwiększona zostaje ich funkcjonalność. Obrotnice to jeden z rodzajów wyposażenia, który w praktyczny sposób zwiększa możliwość wykorzystania wózka widłowego.