Na swoją kuchnię już od dłuższego czasu nie mogłam patrzeć. Była już bardzo stara, brzydka i nie prezentowała się najlepiej. Musiałam ją odświeżyć i to koniecznie. Nie miałam pieniędzy na jej remont i zdecydowałam się sukcesywnie odkładać kilkaset złotych miesięcznie. Po roku stać było mnie na całkowity remont całej kuchni i wymianę mebli. Spełniłam swoje największe marzenie.

Wyremontowana kuchnia z nowym blatem

blaty corianWszystkie meble zdecydowałam się wyrzucić, ponieważ już nie chciałam z nich w żaden sposób korzystać. Były już bardzo stare i dość mocno zniszczone, więc i tak do niczego się nie nadawały. Kuchnię całkowicie postanowiłam zmienić, gdyż marzył mi się nowoczesny styl i kuchnia w jasnych kolorach. Moja sąsiadka z pierwszego piętra miała w kuchni piękny blat, który kupiła na specjalne zamówienie i ja także taki chciałam mieć u siebie. Dzięki niemu kuchnia prezentowała się bardzo luksusowo. Od sąsiadki dowiedziałam się w jakim dokładnie sklepie dostępne były blaty corian, ponieważ dokładni taki sam jak miała sąsiadka chciałam mieć w swojej kuchni. Moja sąsiadka go sobie bardzo ceniła pod względem jakości i wygody. Do sklepu wybrałam się razem ze swoim bratem Mateuszem, który robił u mnie remont. Nie wziął ode mnie żadnych pieniędzy a remont wykonywał w czasie swojego urlopu wypoczynkowego. Mateusz wiedział dokładnie w jakim wymiarze musiał być blat do mojej kuchni a ja sama to na pewno bym dobrze nie potrafiła tego kupiła. W sklepie dostępnych było mnóstwo różnego rodzaju blatów kuchennych i nie wiedziałam jaki wybrać, gdyż nie miałam wybranych jeszcze mebli. Sprzedawca powiedział mi, że mogłam do kompletu tam zamówić szafki a fronty byłyby w takim samym kolorze co blat. Ucieszyłam się z tej informacji, gdyż za jednym razem kupiłam blat kuchenny i meble. Dobrze, że brat był ze mną, bo miał wszystko wymierzone i zakup blatu oraz mebli nie stanowił żadnego problemu. Zamówione meble dotarły po tygodniu. W tym czasie brat położył w kuchni płytki i odmalował sufit. Blat prezentował się wspaniale i w końcu miałam swoją nowoczesną i wymarzoną kuchnię.

Dobrze zainwestowałam pieniądze a nowa kuchnia prezentowała się wspaniale. Od razu po remoncie zaprosiłam sąsiadkę na kawę, żeby pochwalić się jej zmianami w mieszkaniu. Następny remontowany będzie salon, ale najpierw muszę odłożyć pieniądze na ten również ważny cel. Będę miała w przyszłości piękne mieszkanie i tylko dzięki cierpliwości i sukcesywności będę w stanie to wszystko zrealizować. Byłam pewna swego sukcesu.