Przychodzi taki moment i decydujemy się na zakup bądź przygarnięcie psiego przyjaciela. Kupujemy mu miseczki, zabawki, najlepszą karmę, smycz i inne tego typu potrzebne rzeczy. Nie należy jednak zapominać o posłaniu dla naszego czworonoga. Własne miejsce do spania to bardzo ważna rzecz. Wiadomo, na początek wystarczy stary koc, myślę jednak, ze każdy właściciel chce dla swoich pupili jak najlepiej i stara się, by było mu jak najwygodniej. Dlatego pada decyzja: kupujemy legowisko. Pytanie tylko: jakie?

Jakie wybrać legowisko dla małego psa?

legowiska dla małego psaZdrowie naszego małego pupila jest najważniejsze. Dlatego przede wszystkim takie legowisko musi być bezpieczne. Zrezygnowałabym z kupowania legowiska dla małego psa, mającego przypominać malutkie łóżko. Może i wygląda słodko i uroczo, jednak twarde elementy mogą być niebezpieczne, szczególnie jeśli nasz zwierzak jest bardzo energiczny i roztrzepany. Jeśli już jesteśmy przy bezpieczeństwie to nie sposób nie wspomnieć o materiale, z którego legowisko jest wykonane. To jest właśnie ta najważniejsza cecha, którą powinniśmy mieć na uwadze. Najlepiej by materiał był oczywiście naturalny. Najczęściej w produkcji legowiska wykorzystuje się bawełnę, ponieważ jest jednym z trwalszych materiałów, a jego cena nie jest wysoka. Jednak dobrej jakości syntetyczne tkaniny nie są dla psa szkodliwe. W ubranku może tak, ale niekoniecznie na posłaniu. Często można spotkać legowiska ze śliskiej satyny, którą chętnie wybierają właściciele bardziej kudłatych piesków. Popularnym materiałem jest również polar, który jest chyba najwygodniejszą opcją. Najważniejsze by tkanina była barwiona nieszkodliwymi barwnikami. Kolejnym istotnym parametrem jest wielkość legowiska. Mały pies małemu psu nierówny, a posłanie to miejsce w którym nasz pupil będzie wypoczywać. Nie może być więc zbyt małe, a jego wielkość powinna być taka, by pies mógł się swobodnie na nim wyciągnąć. Zakup za małego legowiska to powszechnie popełniany błąd przez właścicieli. Należy zwracać nie tylko na opisy typu „dla średniego psa”, ale przede wszystkim na wymiary.

Zakup legowiska co prawda nie jest wielkim krokiem, ale jest na pewno takim, który trzeba przemyśleć. Nie warto kupować pod wpływem chwili, bo zauroczyliśmy się jakimś produktem. Ma to w sumie znaczenie w każdej dziedzinie naszego życia. Na wygodnym posłaniu pies chętnie będzie wypoczywał. Takie miejsce stanowi dla psa swego rodzaju azyl, w którym nikt mu nie będzie przeszkadzać i będzie mieć święty spokój. Warto więc zadbać, by to miejsce było jak najlepsze.