• Post author:
  • Post category:Moda

W dobie przemysłu ubraniowego, w którym ubrania z sieciówek kosztują niewiele i na niewiele starczają, wyróżnia się odzież uszyta ze szlachetnych tkanin. Takie tkaniny jak kaszmir i jedwab, zapewniają nie tylko znakomitą jakość ubrania, ale także jego trwałość. Szale z kaszmiru stanowią zakup na bardzo długi czas, jak i mogą być doskonałym pomysłem na prezent. 

Właściwości szali z kaszmiru

wzorzyste szale z kaszmiruTen unikatowy materiał przędzony jest ręcznie z sierści kóz, żyjących w Himalajach. Ich niewiarygodnie cienkie włosie jest starannie rozdzielane i rozczesywane. Później z tego włosia tkany jest kaszmir. Z powodu niecodziennego pochodzenia tej tkaniny kaszmir odznacza się wysoką ceną. Cena w tym przypadku przekłada się bezpośrednio na jakość. Kaszmir jest tkaniną niesamowicie miękką w dotyku, która nie starzeje się pomimo upływu lat. To w jaki sposób wytwarza się kaszmir przekłada się na jego cenę – jedna koza rocznie wytwarza jedynie tyle wełny, że kaszmiru z niej utkanego, starcza na zaledwie jeden bądź dwa szale. Może się wydawać, że kaszmir jest dobrem luksusowym, lecz przeliczając wydatki przeznaczane na tanie ubrania, musimy uwzględnić to, że łatwo ulegają one, na przykład wycieraniu bądź też szybko wychodzą z mody, co skutkuje tym, że musimy kupować coraz więcej ubrań. Elementy garderoby, uszyte ze szlachetniejszy tkanin, takich jak jedwab czy kaszmir, starczają na dłużej, a ich styl jest na tyle uniwersalny, że zdaje się nie wychodzić z mody. Co ciekawa starzejący się kaszmir zdaje się coraz bardziej miękki i delikatniejszy w dotyku. Kaszmir również z czasem ulega mechaceniu. Jeżeli po latach wygląd naszego szala nie będzie nas zadowalał, możemy zlecić pralni chemicznej odświeżenie jego wyglądu. Tka usługa nie pochłania wielu funduszy. Przeglądając asortyment sklepów, oferujących wyroby z kaszmiru, znaleźć możemy nie tylko szale wykonane całkowicie z kaszmiru, ale także takie które stanowią mieszankę kaszmiru z innym materiałem, np. wełną. Do wyboru mamy nie tylko szale o jednolitym kolorze, ale także wzorzyste szale z kaszmiru. Ich wzory są na tyle uniwersalne, że nie wychodzą z mody, jak i łatwo dopasować je do innych elementów naszego stroju. 

Przeznaczając pieniądze na takie ubrania, jak na przykład wzorzysty szal z kaszmiru, mamy pewność  że posłuży nam na wiele lat, w odróżnieniu od produktów z sieciówek na jeden sezon. Kaszmir, to tkanina którą dość trudno się pozyskuje. Dzięki temu, że składa się z wyjątkowo cienkiego włosia, pięknie się układa i jest niesamowicie delikatna w dotyku.