Powszechnie wiadomo, iż bezpieczeństwo pracownika jest jedną z kluczowych kwestii jaką powinien zapewnić pracodawca. Zagwarantowanie bezpieczeństwa często wiąże się z zakupem specjalistycznego sprzętu, który ma służyć przede wszystkim ochronie zdrowia i życia pracowników. Nierzadko jednak stosuje się go również w celu usprawnienia pracy. Połączenie tych dwóch cech jest szczególnie pożądane przez pracodawców, którym zależy przecież na właściwych warunkach pracy, ale i również na efektywności wykonywania codziennych obowiązków.

Szybka i bezpieczna praca przy dygestoriach

specjalistyczne dygestoriumJak się okazuje bardzo dużo wypadków ma miejsce w laboratoriach. Jest to zasługa w dużej mierze specyfiki warunków pracy. Mianowicie laboranci mają styczność z licznymi związkami chemicznymi, które nierzadko działają na szkodę ich zdrowia. Sytuacja staje się jeszcze poważniejsza, gdy chemikalia wydzielają szkodliwe opary. Wówczas pracownik może zostać zatruty niebezpiecznymi chemikaliami. Na szczęście na rynku powstało wiele firm, które wyspecjalizował się w produkcji urządzeń mających na celu zmniejszenie tego zagrożenia. Nie można mówić o bezpiecznym laboratorium w którym nie ma dygestorium laboratoryjnego. To urządzenie stało się podstawą do właściwie i bezpiecznie prowadzonych analiz chemicznych. Dlaczego tak dużo zawdzięczamy tym sprzętom? Specjalistyczne dygestorium laboratoryjne jest wyposażone w wyciąg, który pozbywa się wszelkich mikro i makro cząsteczek unoszących się nad szkodliwymi zlewkami. Powietrze, które jest wyprowadzane przez ten sprzęt jest oczyszczone przez specjalistyczny filtr. Dzięki temu pracownik, który pracuje w strefie przy dygestorium nie jest narażony na szkodliwe opary. Wszystko co wydostaje się ze zlewek zostaje zaciągnięte przez wyciąg. W dygestoriach instalowane są dwa rodzaje filtrów. Pierwszy z nich ma za zadanie usunąć makrocząsteczki, drugi oczyszcza powietrze ze wszystkich mikro cząsteczek. Na pochwałę zasługuje również dodatkową osłoną, która fizycznie oddziela pracownika od strefy roboczej i zapobiega poparzeń spowodowanym przez wysoce reaktywne związki chemiczne.

Chcąc zapewnić pracownikowi laboratorium poczucie bezpieczeństwa w swoim środowisku pracy należy zaopatrzyć to miejsce dygestorium laboratoryjne. Na rynku istnieje wiele firm, które wykwalifikowany się w produkcji tego typu sprzętów. Wszystkie wyposażone są filtry, które oczyszczają powietrze. Dzięki temu pracownik może swobodnie oddychać czystym powietrzem i nie martwić się o swoje zdrowie. Zyskuje również efektywność wykonywania codziennych obowiązków.