Moi rodzice prowadzili własny pensjonat za miastem. Zawsze mieli mnóstwo gości, ponieważ dbali o swój pensjonat. Kiedy jednak ojciec zachorował, to całkowicie zaniedbali to miejsce a pensjonat od roku stał zamknięty. Mama nie miała głowy do jego prowadzenia i zajmowała się ojcem. Musiałam zadbać o interes rodzinny i zadeklarowałam, że zajmę się osobiście prowadzeniem tego pensjonatu. Mama się na to zgodziła.

Pensjonat wysprzątany przez sprawdzoną firmę 

firma sprzątająca z BydgoszczyKiedy w piątek przyjechałam na miejsce, to byłam dość mocno zaskoczona zastałą sytuacją. W całym pensjonacie panował straszny bałagan. Pościel w pokojach była porozrzucana i niewyprana.  W kuchni i stołówce było mnóstwo brudnych naczyń a kurz gościł dosłownie wszędzie. Wiedziałam od razu, że sama nie będę w stanie wszystkiego posprzątać i musiałam zatrudnić kogoś do pomocy. Znana była mi firma sprzątająca z Bydgoszczy, którą wynajmował mój szef. Sprzątaczki, które pracowały w tej firmie były bardzo dokładne i wszystkie pomieszczenia zawsze były wyprzątane jak należy. Uznałam więc, że była to sprawdzona firma sprzątająca, z której usług zdecydowałam się skorzystać. Zadzwoniłam do właściciela firmy sprzątającej i poprosiłam o spotkanie z właścicielem. Umówiłam się z nim w moim pensjonacie, ażeby mógł zobaczyć o jakich powierzchniach do sprzątania była mowa. Oczywiście przyjechałam po niego swoim samochodem, ponieważ nie chciałam, ażeby się fatygował. Właściciel firmy ocenił wszystkie pomieszczenia i przyznał, że będzie mnie to dość sporo kosztowało, ponieważ pracy było dla kilkunastu osób na kilka dni. Byłam świadoma ilości pracy do wykonania i liczyłam się z kosztami. Pensjonat jednak musiałam doprowadzić do stanu używalności i zdecydowałam się na podjęcie współpracy z tą firmą. Zostawiłam temu człowiekowi klucze do pensjonatu i mogli od razu zacząć pracę. Ja i tak nie miałam czasu tam jeździć, gdyż miałam kilka spraw do załatwienia w mieście. Ufałam tej firmie sprzątającej, ponieważ była sprawdzona. Nie raz szef mojej firmy zostawiał sprzątaczką klucze od biur i zawsze wszystko było w jak najlepszym porządku.

Dzięki pomocy firmy sprzątającej pensjonat wyglądał znowu jak należy. Wszędzie panował ład i porządek. Mogłam go w końcu otworzyć w sezonie i przyjmować gości. Zatrudniłam nowe kucharki do kuchni, które gotowały bardziej nowoczesne i lekkie potrawy. Pokojówki także znalazłam nowe i były to młode studentki, które rzetelnie wywiązywały się ze wszystkich swoich obowiązków. Udało mi się uratować pensjonat.