Od dawna marzyłam o posiadaniu nowego płotu, ponieważ mój stary drewniany był już wyjątkowo zniszczony, a jego nieustanne malowanie podprowadzało mnie do szału. Na szczęście udało mi się w tym roku zrealizować swoje pragnienia i w końcu po wielu latach oszczędzania i snucia planów, mogę się pochwalić posiadaniem bardzo nowoczesnego ogrodzenia, które nie będzie wymagało ode mnie żadnego pracy. Oczywiście wraz z nowym płotem pojawiła się na mojej posesji nowa brama wjazdowa. Niestety akurat z nią miałam nieco problemów.

Nowy silnik do bramy

silnik do bramy przesuwnejPonieważ zakup nowego ogrodzenia był dla mnie bardzo kosztownym przedsięwzięciem, postanowiłam nieco zaoszczędzić na kupnie bramy i zdecydowałam się na zapłacenie za produkt pochodzący z drugiej ręki. Oczywiście wcześniej upewniłam się, że przedmiot, który mam otrzymać prezentuje się bardzo dobrze i nie jest uszkodzony. Właściciel bramy poinformował mnie jednak, że nie posiada ona silnika, choć można taki w niej zamontować. Postanowiłam zatem samodzielnie dokupić ten element, ponieważ nie okazał się on drogi, co zresztą sprawdziłam wcześniej w Internecie. Kiedy już jednak zamontowano mi całe ogrodzenie, zrozumiałam, że nie wiem, który silnik do bramy przesuwnej najlepiej kupić. Okazało się, że tego typu produktów na rynku jest bardzo dużo i znacząco się one od siebie różnią. Oczywiście chodzi przede wszystkim o moc urządzenia, ale także jego odporność na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Oporniki stosowane w przesuwnych bramach są bardzo różne i powinny być kompatybilne z pozostałymi elementami mocującymi. Całość najlepiej zatem kupować u jednego, sprawdzonego na rynku producenta, ponieważ tylko wówczas mamy stuprocentową pewność, że wszystko będzie doskonale pasowało. W przypadku kupna zamienników nikt nie daje nam gwarancji, iż dokonaliśmy dobrego wyboru. Oczywiście każdy produkt można w naszym kraju zwrócić, jeśli nie jest on używany, jednak jest to przedsięwzięcie czasochłonne i niesie z sobą konieczność poniesienia dodatkowych kosztów przesyłki. Ostatecznie, zapoznając się z wieloma informacjami na temat silników do bram, zdecydowałam, że kupię oryginalną część niezależnie od tego, ile będzie ona kosztowała.

Warto pamiętać, że w przypadku kupowania części mechanicznych nie zawsze warto oszczędzać. Zamienniki często są o wiele tańsze od oryginalnych elementów, jednak nie zawsze są w stu procentach identyczne i może się okazać, że w niczym się nam nie przydadzą. Tak może być w przypadku kupna silnika do bramy przesuwnej. Zdecydowanie najlepiej sięgnąć po oryginalny produkt.