Od kilku lat planowałam generalny remont swojego domu. Chodziło mi przede wszystkim o stworzenie nowych podłóg, podwieszanych sufitów oraz położenie gładzi na ścianach. Nie pomyślałam jednak od razu, że przy tam radykalnych zmianach, wypadałoby wymienić także drzwi.  Dopiero szef firmy budowlanej, którą wynajęłam, uświadomił mi, że warto to zrobić, bo jeśli w przyszłości zapragnę takiej zmiany, to muszę pamiętać, że nie da się bezpiecznie wyjąć starych futryn i założyć nowych, nie uszkadzając przy tym ścian. Postanowiłam nadszarpnąć nieco swój budżet i faktycznie kupić nowe drzwi.

Solidne siedleckie drzwi wewnętrzne

drzwi wewnętrzne z SiedlecOd urodzenia mieszkam w niewielkiej, lecz pięknej mazowieckiej miejscowości, jaką są Siedlce. Wydawało mi się, że przez ponad czterdzieści lat mojego życia dość dobrze poznałam to miasto i znam wiele jego zakamarków. Zdziwiłam się jednak bardzo, kiedy dowiedziałam się od jednego z wynajmowanych przeze mnie fachowców, że w naszej miejscowości znajduj się największa w Polsce hurtownia drzwi. Postanowiłam udać się do niej, aby przekonać się, jak prezentują się drzwi wewnętrzne z Siedlec. Przeżyłam szok, wchodząc do ogromnej hali, w której znajdowały się tysiące nie tylko skrzydeł drzwiowych, ale także: maskownic, zamków, klamek, wałków, ościeżnic. Szybko okazało się, że pomyliłam wejścia i zostałam wyproszona z przestronnego pomieszczenia, a następnie zaproszona do niewielkiego biura, w którym pracownik działu sprzedaży przedstawił mi szereg katalogów opisujących różne typy rozwiązań dotyczących montażu drzwi. Szczerze mówiąc, nie tego się spodziewałam. Wobec mojego niezadowolenia zaproponowano mi odwiedzenie sklepu partnerskiego sprzedającego siedleckie wyroby Ta opcja była już dla mnie o wiele bardziej satysfakcjonująca. Okazało się bowiem, że w tym miejscu mogłam nie tylko zapoznać się z nic mi niemówiącymi zapisami w katalogach, ale także porozmawiać z monterami oraz na własne oczy zobaczyć wybrane egzemplarze drzwi. Byłam zachwycona, ponieważ Panowie okazali się profesjonalistami i już następnego dnia przyjechali do mojego domu, aby dokonać wszelkich niezbędnych pomiarów. Zamówiłam piękne dębowe drzwi z regulowanymi ościeżnicami oraz kompletami wałków i półwałków.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w Siedlcach produkuje się oraz sprzedaje piękne i solidne drzwi wewnętrzne. Tego typu wyroby można nabyć w ogromnej hurtowni działającej na terenie miasta, ale tylko wówczas, jeśli potrafimy sami je zamontować w swoim domu. Magazynowane drzwi są bowiem przeznaczone w dużej mierze do sprzedaży hurtowej i nierzadko bywają eksportowane. Pamiętajmy jednak, że możemy zamówić lokalny wyrób stolarski w jednym z siedleckich sklepów firmowych.