Każdemu z nas zależy na udanym przyjęciu ślubnym. Przygotowania trwają wiele miesięcy, staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik przed wyznaczonym terminem. Panowie wybierają garnitur, panie suknie ślubne. Kosztuje to nas wiele stresu. Szczególnie kobiety, które zawsze mają ułożony plan w głowie. Od bardzo dawno wiedzą jak ma wyglądać ich najważniejszy dzień w życiu i dbają o organizacje i wystrój sali. Nie zapominają również o najważniejszym – o liście gości na której znajdzie się rodzina i przyjaciele. 

Księga gości – czy to obowiązek?

kolorowa księga wpisów gości weselnychKażdy chce zapamiętać ten dzień jak najlepiej, mieć pamiątkę po gościach. Dlatego od bardzo dawna praktykuje się coś takiego jak kolorowa księga wpisów gości weselnych. Jest ich bardzo dużo na rynku, są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i stylach. Do tej księgi mają obowiązek podczas wesela wpisać się wszyscy goście zostawiając po sobie krótki wiesz, życzenia lub sam podpis. Kiedy ja brałam ślub bardzo mi zależało na takiej pamiątce, którą będę miała do końca życia. Wiedziałam, że czytając ją będą wracały miłe wspomnienia minionej nocy weselnej. Musiała być idealna. Dużo czasu mi zajęło zanim znalazłam taką, która będzie odpowiednia do estetyki i klimatu mojego wesela. Po długich poszukiwaniach znalazłam te jedyną, idealną. Podobała się mi, mojemu obecnemu mężowi a co najważniejsze gościom i bardzo chętnie się do niej wpisywali. Dzięki temu mam pamiątkę aż do dzisiaj. Nie wspominając o tym ze za parę lat będę mogła do niej wrócić, pokazać dzieciom i wspominać ten najważniejszy dzień z rodziną. Oczywiście taka księga to nie obowiązek i są zdania na jej temat podzielone. Według mnie jednak mimo wszystko to jedyna taka namacalna pamiątka oprócz zdjęć, która zostaje na lata, a przede wszystkim zawierająca ciekawe historie oraz życzenia od rodziny i przyjaciół.

Niestety, niektórzy odchodzą od tej tradycji. Ja osobiście uważam, że nie ma nic bardziej skromnego i miłego niż własnie taki krótki wpis. Pamiątka, która zachwyca zawsze i wszędzie. Bo tak naprawdę co nam pozostaje po drogich prezentach, które z czasem niszczeją, zużywają się lub są nie zawsze trafione. Tak na prawdę liczy się sama obecność. Chęć wspierania w naszym wyborze. Przeżywanie z nami tego dnia i wspólne. Nie ma nic piękniejszego niż zostawienie po sobie notatki, która bardzo cieszy i będzie nam towarzyszyła zawsze kiedy tylko sięgniemy do tej księgi. A gwarantuje, że emocje podczas czytania zawsze wracają i wzruszają tak jak pierwszego dnia po jej przeczytaniu.