Wykonanie okładziny na powierzchni użytkowej zewnętrznej, lub też elewacyjnej, pozwoli na utrzymanie odpowiedniego poziomu standardu wykończeniowego powierzchni zewnętrznych w naszym gospodarstwie domowym. Zastosowanie w celu wykonania okładziny specjalnych płytek drewnopodobnych, jest ostatnimi czasy coraz częściej stosowane, oraz powszechnie uznawane za bardzo prestiżowe. Dlatego też coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych, decyduje się na zastosowanie okładziny z płytek, na powierzchniach elewacyjnych budynku.

Drewnopodobne wzory elewacyjne

elewacja drewnopodobnaPłytki elewacyjne na bazie gresu lub klinkieru, znajdą swoje zastosowanie zarówno na powierzchniach elewacyjnych, jak również użytkowych, takich jak schody zewnętrzne, prowadzące do drzwi wejściowych, czy też tarasy lub balkony. Są to powierzchnie, których wykończenie nie jest szczególnie konieczne, niemniej jednak jeśli chcemy zachować odpowiednio wysoki poziom standardu wykończeniowego powierzchni zewnętrznych, można bez obaw zastosować płytki elewacyjne, które sprawdzą się idealnie na każdej powierzchni. Płytki te są odpowiednio uodpornione na czynniki niesprzyjające, takie jak nadmierna wilgoć, czy też zmienne mrozy, dzięki czemu elewacje te pozostają w pełni trwałe oraz wytrzymałe. Na zachowanie trwałości okładziny elewacyjnej ma wpływ także sposób jej montażu, dlatego też bardzo istotne oraz zalecane jest, aby wszelkiego rodzaju prace montażu elewacji z płytek ceramicznych, zostały wykonywane przez fachowców specjalizujących się w tej dziedzinie. Elewacja drewnopodobna to komplet płytek ceramicznych, zarówno na bazie gresu, jak również klinkieru, posiadające odpowiedni wzór drewnopodobny, który idealnie zdobi każdą powierzchnię, na której płytki te zostały ułożone. Płytki znajdą swoje zastosowanie zarówno na powierzchni elewacyjnej budynku jednorodzinnego, jak również na powierzchni użytkowej, takiej jak na przykład schody zewnętrzne, prowadzące do drzwi wejściowych, lub też tarasy, oraz inne powierzchnie po których stąpamy.

Wykończenie tych powierzchni odpowiednimi płytkami ceramicznymi o tym samym wzorze oraz kolorystyce, jest zalecane ze względu na to, iż w takim przypadku zostanie zachowany mono kolor oraz jednostajny wzór, który nie będzie powodował żadnego kontrastu z wzorem zastosowanym odrębnie, na innej powierzchni. Dlatego też dokonując montażu płytek ceramicznych na bazie klinkieru lub gresu, na powierzchni elewacyjnej, lub też użytkowej, warto dobrać jednostajny wzór, oraz nie dokonywać montażu kilku rodzajów płytek ceramicznych, szczególnie w różnorodnych formatach.