Chrzest dziecka jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego rodzica. Pomyślałam, że fajnie będzie jeżeli sukienka do chrztu mojej córeczki będzie wyjątkowa. W sklepach nie było niczego, co by mnie zachwyciło. Sukienki te były może i ładne, ale większość była bardzo podoba do siebie i nie wyróżniały się one niczym, nawet materiałem czy zdobieniami. Dlatego też zdecydowałam się na to by udać się do dobrej krawcowej, która mogłaby uszyć sukienkę na chrzest dla mojej córeczki. Udało mi się znaleźć naprawdę świetną profesjonalistkę.

Uszyta sukienka sprawdziła się w czasie chrztu

sukienka do chrztu dla dziewczynkiNigdy wcześniej nie korzystałam z usług krawcowej, a więc nie wiedziałam nawet gdzie w naszym mieście można znaleźć jakiejś zakłady krawieckie. Musiałam więc skorzystać z Internetu i popytać wśród znajomych. Znajomi, tak jak ja nie korzystali nigdy z taki usług, ale w Internecie udało mi się znaleźć polecany zakład krawiecki, w którym pracuje pani Teresa – naprawdę świetna krawcowa. Kiedy szłam na pierwsze spotkanie z krawcową nie byłam pewna jak powinna wyglądać sukienka dla mojej córki Mai, ale w trakcie spotkania bardzo szybko wymyśliłyśmy świetny projekt. Nie mogłam się doczekać kiedy sukienka będzie gotowa. Pomyślałam, że sukienka do chrztu dla dziewczynki powinna być elegancka, ale jednocześnie urocza – postawiłam więc na dużo ozdób. Kiedy sukienka była gotowa i odebrałam ją od krawcowej to się zachwyciłam. Sukienka wyglądała tak samo jak było zaplanowane. Sukienka na górze ozdobiona była delikatnymi koronkami, a na dole była bardzo duża tiulowa spódniczka, która sprawiała, że Majka wyglądała w niej jak mała baletnica, a jednocześnie księżniczka. Sukienka miała długi rękawek. Cała góra sukienki została uszyta z bardzo przyjemnego w dotyku materiału, przez co ubranko to było niezwykle komfortowe dla mojej córki. Rękawki również zostały ozdobione na dole małymi perełkami. Mimo tych wszystkich ozdób sukienka jednak nie jest kiczowata. Najważniejsze jest dla mnie to, że sukienka stanowi połączenie wygody i ładnego wyglądu. A Majka wygląda w niej jak mały aniołek.

Moja córka wyglądała w dniu chrztu po prostu przepięknie. Uważam, że pomysł z uszyciem dla niej ubranka na chrzest był strzałem w dziesiątkę. Wszyscy byli zachwyceni tym jak ładnie Maja wyglądała, a wiele moich kuzynek pytało mi się gdzie kupiłam dla niej taką ładną sukienkę i ozdoby. Większość z nich była zaskoczona, że sukienka była szyta u krawcowej i, że nie zapłaciłam za to o wiele więcej niż w przypadku kupna gotowego kompletu w sklepie. Jako, że krawcowa, którą znalazłam ma naprawdę duży talent i fach w ręku to za jakiś czas zgłoszę się do niej by uszyła dla mojej córki sukienkę na jej pierwsze urodziny.