Producenci wózków dziecięcych, wyposażają je w podstawowe elementy. Jeśli chcemy zapewnić maluszkowi komfort podczas jazdy, możemy dodatkowo zakupić gotowy zestaw zawierający wkładkę do wózka, poduszkę – motylka i wymienne ochraniacze na pasy. Dlaczego w ogóle kupować dodatkowy zestaw a nie pozostać przy fabrycznym wyposażeniu wózka? Odpowiedź jest prosta – dla większej wygody dziecka. Koszt zestawu oscyluje w granicach od ok. 50 zł do 100 zł. To oczywiście zależy od materiału, z jakiego został wykonany i ilości części.

Polecana, ciepła wkładka do wózka spacerowego

wkładki do spacerówkiDodatki do wózków dziecięcych cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. Co prawda wózki fabrycznie przygotowywane, mają bogate wyposażenie, jednak nie ma ono cech indywidualnych. Trudno tez oczekiwać po seryjnej produkcji, wykonania dwóch niezależnych od siebie elementów w różnych technologiach. To wymagałoby przeorganizowania produkcji i zapewne zwiększyłoby koszt samego wózka. Dlatego zaleca się stosowanie wymiennych, dwustronnych wkładek do spacerówek. Takie wkładki do spacerówki mogą być wykonane z materiału minky, połączonego z bawełną. Wówczas rodzic decyduje o doborze kolorów i wzorów. Większość producentów wyposażenia wózków, oferuje możliwość samodzielnego skomponowania zestawu. W podanym zakresie cenowym mamy do wyboru różne wzory i kolory materiałów. Ciepłe, miłe w dotyku minky, w zestawieniu z wzorzystą bawełną, doskonale sprawdza się podczas jesiennych spacerów. Dno wózka jest miękkie, ciepłe i wygodne. Dzięki temu maluch czuje się w swojej spacerówce komfortowo. Kolorowe nadruki na bawełnie, można dobrać z szerokiego asortymentu gotowych wzorów. Mogą to być postaci z kreskówek, które interesują dziecko albo wzory modne w sezonie. Dopełnieniem zestawu jest poduszka motylek, pełniąca rolę zagłówka. Przydaje się, gdy dziecko uśnie podczas spaceru albo podczas jazdy autem. Ochraniacze na pasy do spacerówki zapinane są na rzepy. To ułatwia wymianę, gdy się pobrudzą. Wkłady do spacerówki warto kupić, gdy korzystamy z używanego dziecka, kupionego przez internet lub po starszym dziecku.

Wymienna wkładka do spacerówki służy za izolacje cieplną i wygodny kocyk. W gotowych wózkach są podstawowe wkłady, jednak nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Jeśli chcemy, by wózek naszego dziecka miał oryginalne, miłe w dotyku wyposażenie, możemy dokupić za kilkadziesiąt złotych pojedynczą wkładkę lub cały zestaw, obejmujący także poduszeczkę w kształcie motyla i ochraniacze na pasy z rzepami.