Lato dobiega końca,a to oznacza, że już za chwilę zacznie się sezon grzewczy. Choć zimy w naszym klimacie są coraz łagodniejsze, to jednak nadal nie wyobrażamy sobie całkowicie zrezygnować z docieplania naszych domów czy mieszkań. Pewnie niektórzy z nas chcąc zoptymalizować koszty, zdecydują się na wymianę pieca lub całego systemu grzewczego. Czym kierować się podczas dokonywania wyboru?

Jak wybrać odpowiedni kocioł CO?

ekologiczny kocioł COCoraz częściej słyszymy o szkodliwym wpływie spalania opału w tradycyjnych piecach, a smog w okresie zimowym daje się nam we znaki. Aby oszczędzić środowisko, warto zainwestować w nowoczesne rozwiązanie, które maja także cały szereg innych zalet – są niemal bezobsługowe, duża automatyzacja sprawia, że musimy wykonać minimum pracy, by cieszyć się optymalna temperaturą w całym domu. Kolejnym, niekwestionowanym atutem jest ekonomiczność w spalaniu danego paliwa, przekładająca się na spore oszczędności w domowym budżecie. Można zatem stwierdzić, że raz poczyniona inwestycja w ekologiczny kocioł CO zwróci nam się w postaci oszczędności na zakupie mniejszej ilości paliwa. Aby tak się stało, konieczny jest wybór odpowiedniego pieca, który w pełni spełni nasze potrzeby i dostarczy właściwą ilość ciepła do wszystkich pomieszczeń. Pierwszym, podstawowym kryterium podczas podejmowania decyzji jest moc danego modelu. Ten parametr uzależniony jest od wielkości powierzchni naszego lokum. Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, by wybrać odpowiednią wartość – w sieci znajdziemy gotowe tabelki, które jasno określają jaka moc będzie odpowiednia dla danej ilości metrów kwadratowych. Podczas wyboru uwzględnijmy jednak nie tylko aktualny stan, ale także najbliższe plany na przyszłość – jeśli w niedługim czasie mamy zamiar rozbudowywać naszą przestrzeń, postawmy na większą moc. W ten sposób zaoszczędzimy sobie dodatkowych kosztów, które musielibyśmy ponieść, wymieniając piec na nowy, dostosowany do nowych potrzeb. Jeśli mimo wszystko nie jesteśmy pewni, czy dokonany przez nas wybór jest na pewno słuszny lub w przypadku, gdy nasze pomieszczenia mają niestandardowe wymiary, tj. wysokość wnętrza przekracza znacznie średnia wartość (2,6m), wówczas warto skorzystać z porady fachowca. Zwykle możemy liczyć na taką wskazówkę w miejscu, w którym planujemy dokonać zakupu.

Wymiana pieca na nowoczesny model to nie tylko ukłon w stronę ekologii i troski o środowisko, ale także duża oszczędność dla naszego portfela i domowego budżetu oraz mniej pracy, wynikający z dużej automatyzacji najnowszych modeli kotłów. Dokonanie właściwego wyboru mocy jest podstawą, by cieszyć się optymalna temperaturą w każdym pomieszczeniu. Nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, by podjąć właściwą decyzję, ale jeśli chcemy mieć absolutna pewność, skorzystajmy z porady osoby obsługującej w punkcie, w którym planujemy dokonać zakupu.