Wraz z moją małżonką przymierzamy się do wybudowania domu. Chcemy przeprowadzić się z bloków, gdzieś dalej, żeby uciec trochę od zgiełku miasta. Zresztą dla dzieciaków również będzie lepiej, ponieważ będą mogły więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Jakiś czas temu zakupiliśmy działkę budowlaną w bardzo spokojnej okolicy, w otoczeniu domków jednorodzinnych, gdzie mieszka wiele rodzin z dziećmi, więc nasze pociechy będą miały co robić w wolnych chwilach. Dla nas to też będzie duże wytchnienie. 

Wiata z drewna na dwa samochody

wiata drewnianaPostanowiliśmy, że zaczniemy rozglądać się za projektem wymarzonego domu. Tak na prawdę dobrze wiemy czego chcemy, ale jednak na projektach chcieliśmy zobaczyć jak to wygląda. Już na wstępie ustaliliśmy, że chcemy mieć dom bez garażu. Zamiast garażu z tyłu domu zrobimy wiatę drewnianą, która będzie mogła pomieścić dwa samochodu. Jest to dla nas świetne rozwiązanie, zresztą takie samo zastosowali moi dziadkowie w swoim domu. Wiata drewniana jest solidna i mocna, zapewnia odpowiednią osłonę przed deszczem, śniegiem oraz słońcem. Z trzech stron obudujemy ją, a czwarta pozostanie otwarta, żeby nie narażać samochodów na zbyt dużą różnicę temperatur jak to często ma miejsce w garażu. Zresztą pomysł garażu odpadł również właśnie ze względu na dodatkową powierzchnie do ogrzewania w domu, a poza tym jest to pomieszczenie przez, które złodzieje mogą się dostać do domu. Poza tym wiata drewniana bardzo ładnie się prezentuje na działkach, które są blisko lasu. Mam nadzieję, że nasza również spełni takie oczekiwania. Znamy stolarza, który bez problemu zajmie się budową takiej wiaty za niewielkie pieniądze. W sumie moglibyśmy się tym zająć sami, ale jak każde z nas pracuje to zapewne ta budowa wydłużyłaby się do kilku tygodni, a wiadomo, że jednak do tego potrzeba miejsca, żeby to zbudować. Druga sprawa, że trzeba to zrobić jak najszybciej, żeby dzieci mogły sobie swobodnie biegać po dworze bez ciągłego wodzenia za nimi wzrokiem czy przypadkiem nie podeszły w pobliże miejsca, gdzie są prowadzone prace budowlane.

Mam nadzieję, że nasze plany się spełnią. Sama wiata drewniana to najmniejszy problem. Większym i dłuższym procesem będzie budowa domu, ale myślę, że przetrwamy ten czas. Na pewno będzie to stresujący okres, ale później jak sobie pomyślę, że będziemy mogli wyjść na taras i napić się porannej kawki to od razu robi mi się cieplej na sercu. Dzieciaki już nie mogą się doczekać kiedy w końcu dom będzie gotowy. Już sobie wymarzyły nawet plac zabaw.