Polacy dzielą się na dwie grupy, tych którzy na wakacje jeżdżą za granicę, oraz tych, którzy preferują swój własny kraj na wypoczynek. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Zazwyczaj lot samolotem jest droższy niż podróż własnym, lub wypożyczonym samochodem, ale w sezonie znajdziemy sporo ofert last minute, dzięki którym zaoszczędzimy sporo pieniędzy na przelocie, a nawet za samym noclegu w pięciogwiazdkowym hotelu.

Jakie są połączenia wakacyjne Ryanaira z Bydgoszczy?

ryanair z BydgoszczyPlanując wymarzone wakacje z rodziną, zastanawiamy się nad miejscem w jakie moglibyśmy pojechać i w jaki sposób tam dotrzemy. Biura podróży oferują nam opcje zorganizowanych wycieczek połączonych ze zwiedzaniem okolicy, lub klasyczny pobyt w jakimś kurorcie turystycznym z możliwością prywatnego dostępu do morza. Jest też możliwość pojechania na wakacje bez biura i samemu wynająć nocleg, oraz zorganizować całą podróż w obie strony. Ile ludzi, tyle sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jedni wybierają rower, samochód, pociąg, a inni samolot, lub nawet statek. Jeżeli planujemy wakacje spędzić w odległym miejscu, lub na jakiejś wyspie egzotycznej, to zdecydowanie lepiej jako środek transportu wybrać samolot. Ryanair z Bydgoszczy posiada najwięcej połączeń lotniczych z Polski do Hiszpanii, Grecji, krajów bałkańskich, oraz na popularne wyspy najczęściej odwiedzane przez turystów z całej Europy. Linie lotnicze najwięcej zarabiają na dalekich lotach, dlatego takich propozycji znajdziemy najwięcej. W Bydgoszczy latają samoloty prywatne, wyczarterowane przez biura podróży, oraz duże pasażerskie mogące pomieścić nawet dwustu pasażerów. Ryanair oferuje swoim klientom dwie klasy podróży, ekonomiczną i biznesową. Jeżeli nasz lot ma trwać krótko, bo lecimy na przykład z Bydgoszczy do Madrytu, to lepiej wybrać klasę ekonomiczną, bo nie ma sensu przepłacać tylko dlatego, aby móc dostać lepsze jedzenie i bardziej komfortowy fotel. Długa podróż może być męcząca i wtedy dobrze skorzystać z w pełni komfortowych warunków jakie daje nam klasa biznesowa i nie oszczędzać na przelocie.

Bydgoszcz to miasto, w którym się znajduje największe w Polsce lotnisko, mogące jednocześnie przyjąć aż dziesięć samolotów pasażerskich. Zawiera ono piętnaście pasów startowych i jest doskonale wyposażone. Duży, rozbudowany terminal lotniczy, może pomieścić jednocześnie kilka tysięcy podróżników. Koło Bydgoskiego lotniska znajduje się największy parking całodobowy, z którego mogą korzystać goście, oraz klienci odlatujący z Ryanairem z lotniska.