Co zrobić, kiedy trzeba przewieźć sporo dużych rzeczy albo więcej bagażów? Jest kilka rozwiązań takiej sytuacji. Można przewozić wszystko własnym samochodem na kilka razy, a jeśli nie ma się samochodu to można go od kogoś pożyczyć. To się wiąże zawsze z ryzykiem i odpowiedzialnością za czyjś samochód. Można też wypożyczyć auto dostawcze, za co się całkiem sporo płaci. Najtańszą i najprostszą opcją jest skorzystanie z taksówki bagażowej. Zawiezie nas wraz z wszystkimi bagażami pod wskazany adres.

Ile kosztują taksówki bagażowe w stolicy kraju?

tanie taxi bagażowe w warszawie - cennikNiemalże od zawsze panuje takie błędne przekonanie, że w stolicy wszystko jest najdroższe. Owszem, na pewno warszawskie ceny w wielu różnych przypadkach odbiegają od krajowych realiów – świetnym przykładem są tutaj nieruchomości. Można natomiast znaleźć tanią taksówkę przystosowaną do przewozu bagażu, której wynajęcie jest tańsze, niż w wielu innych polskich miastach. Wystarczy zajrzeć do internetowej wyszukiwarki, żeby w kilka chwil znaleźć tanie taxi bagażowe w Warszawie – cennik każdej korporacji dostępny jest na stronie internetowej. Można sobie takie cenniki zestawić z cennikami taksówek w innych miastach i zobaczyć, że w stolicy za taksówkę bagażową wcale nie zapłaci się więcej niż w innych polskich miastach. W warszawskich korporacjach taksówkarskich za podstawienie bagażówki w dzień zapłacimy od trzydziestu do pięćdziesięciu złotych, ale z takiej taksówki można skorzystać przez całą dobę. Opłata startowa w godzinach nocnych wynosi od osiemdziesięciu do stu złotych. Trzeba sobie do tego jeszcze doliczyć opłatę za każdy przejechany kilometr, która również zależy od korporacji, z której skorzystamy. W dzień taka opłata wynosi około trzech złotych, a w godzinach nocnych najczęściej są to cztery złote. Z tego podsumowania cenników w warszawskich korporacjach wynika tylko jedno – z bagażówek najbardziej opłaci się korzystać pomiędzy godziną szóstą rano a godziną osiemnastą. Wtedy właśnie w cennikach obowiązuje taryfa dzienna, która jest o wiele tańsza od taryfy nocnej.

Skorzystanie z usług taxi bagażowego jest o wiele łatwiejsze i mniej problemowe od pożyczania od kogoś samochodu. Jest też o wiele tańsze od wynajęcia auta dostawczego z wypożyczalni. Wystarczy jedynie zadzwonić i zamówić taksówkę pod wskazany adres. Za skorzystanie z taksówki naliczana jest opłata, która jest znana od samego początku, bo jest dokładnie wyszczególniona w cenniku na stronie korporacji taksówkarskiej, z której skorzystamy. To zdecydowanie najprostszy sposób na przewiezienie większej ilości rzeczy.