Pracuję w branży HoReCa od kilkunastu lat. Zaczynałam jako recepcjonistka, dzisiaj jestem menadżerką w dużym, sieciowym obiekcie. Jakiś czas temu zauważyłam, że w mediach społecznościowych pojawia się wiele negatywnych opinii na temat hotelu, w którym pracuję. 

Obrusy hotelowe wyczyszczone na błysk

pranie obrusów hotelowychOkazało się, że wielu gości ma zastrzeżenia co do standardu higieny w pokojach. Przeczytałam różnorodne zarzuty, wśród których notorycznie pojawiały się głosy o plamach na serwetach czy pościeli. Postanowiłam baczniej przyglądać się pracy personelu, który dba o utrzymanie porządku na terenie obiektu. Po inspekcji w kilku pokojach okazało się, że jednak mam pewne zastrzeżenia. Choć na pierwszy rzut oka były one posprzątane, wystarczyło być bardziej dociekliwym, żeby zauważyć drobne niedociągnięcia. Postanowiłam, że zamówię ponadprogramowe pranie obrusów hotelowych oraz serwetek, które są na stołach. Przy okazji poprosiłam o dokładną selekcję ręczników, z których korzystają odwiedzający nas goście. Chciałam mieć pewność, że wszystkie tekstylia będą lśnić na błysk. Zlecenie wykonała pralnia, która od wielu lat zajmuje się czyszczeniem naszych tekstyliów. To zaufane przedsiębiorstwo, które z uwagi na stałą współpracę z moją firmą, zawsze udziela nam atrakcyjnego rabatu. Wszystko wyprano w wysokiej temperaturze. Dzięki temu goście mogli cieszyć się wyjątkowym zapachem świeżo wypranych ręczników, obrusów czy pościeli. Przy okazji, zrealizowano także usługę maglowania tekstyliów, dzięki temu prezentowały się naprawdę elegancko. Zależało mi na tym, żeby w mediach społecznościowych nie pojawiały się nastepne głosy klientów niezadowolonych z naszych usług. Zaledwie kilka miesięcy po zleceniu generalnych porządków zobaczyłam, że w opniach pojawiają się informacje o tym, że odwiedzający nie spotkali się z żadnymi brudnymi serwetami czy obrusami. Cała załoga hotelu odetchnęła z ulgą, że udało nam się stanąć na wysokości zadania. Nie wiem, co byłoby, gdyby nie zaprzyjaźniona pralnia, która jest mi dobrze znana od lat. Cieszę się, że mogłam liczyć na fachową pomoc profesjonalistów.

Przyjeżdżając do hotelu, chce się korzystać ze świeżych tekstyliów takich jak pościel, ręczniki czy obrus. Doskonale rozumiem moich klientów, którzy skarżyli się na widoczne zabrudzenia. Cała przyjemność z jedzenia śniadania może wyparować w kilka sekund, jeśli zobaczy się nieestetyczne brudy czy zacieki. Ale na szczęście to już przeszłość. Dzięki profesjonalnej pralni, wszystkie tekstylia lśnią niczym diamenty.