Przybornik (zwany także zestawem narzędzi, skrzynią narzędzi lub skrzynką roboczą) to skrzynka do organizowania, przenoszenia i ochrony narzędzi właściciela. Mogą być używane do handlu, hobby lub majsterkowania, a ich zawartość różni się w zależności od rzemiosła właściciela. Przybornik może odnosić się do kilku rodzajów przedmiotów do przechowywania narzędzi. Może to oznaczać małe przenośne pudełko, które może przenosić kilka narzędzi do lokalizacji projektu lub duży system przechowywania ustawiony na kółkach.

Większość szafek narzędziowych jest wykonana z metalu

szafka narzędziowa na kółkachNowoczesne skrzynki narzędziowe są głównie metalowe lub plastikowe. Drewno było materiałem z wyboru dla skrzynek narzędziowych zbudowanych na początku XIX wieku. Przyborniki można podzielić głównie na 5 typów: plastikowe, stalowe aluminiowe, wodoodporne, wspornikowe. Małe przenośne skrzynki narzędziowe są czasem nazywane skrzynkami ręcznymi lub przenośnymi narzędziami do przechowywania. Większość przenośnych skrzynek z narzędziami ma jeden uchwyt na górze i pokrywkę otwieraną na zawiasie. Wiele ma wyjmowaną tacę, która znajduje się na kołnierzu wewnątrz krawędzi pudełka, z jednym większym przedziałem poniżej. Taca pomaga uporządkować mniejsze części i akcesoria. Niekiedy szafka narzędziowa na kółkach posiada system wysuwanych tacek lub tac wspornikowych zamiast wyjmowanej tacy. Metalowe skrzynki narzędziowe (zwykle stalowe) ważą więcej niż plastikowe. Plastikowa skrzynka narzędziowa obciążona narzędziami może ważyć tyle samo, co porównywalna skrzynia stalowa, gdy jest pusta. Metalowe pudełka również podlegają rdzewieniu, a ich ostre krawędzie mogą oznaczać powierzchnie przedmiotów, na które są uderzone. Metal jest jednak znany z tego, że jest mocniejszy od plastiku, dlatego należy zrównoważyć jego wady z koniecznością przeciwdziałania nadużyciom i utrzymania ciężaru wielu narzędzi. Przenośne komody to rodzaj przechowywania narzędzi, który jest wystarczająco mały, aby go przenosić, ale ma szuflady do organizowania zawartości. Przenośne skrzynie mają uchwyt na górze dla przenośności i górną pokrywę, która otwiera się na zawiasach. Przenośne komody zazwyczaj mają 3-4 szuflady.

Większość jest wykonana z metalu, ale niektóre mają plastikową obudowę z metalowymi szufladami, aby pomóc rozjaśnić kawałek. Przybornik może również odnosić się do dużego systemu przechowywania narzędzi lub kombinacji skrzynek narzędzi, który zawiera wiele elementów. Systemy te prawie zawsze są wykonane z metalu. Większość systemów przechowywania narzędzi to stal malowana, ale niektóre to stal nierdzewna i aluminium.