Miłośnicy górskich szlaków albo wielkich jezior doskonale wiedzą jak łatwo jest się w takich okolicznościach przyrody po prostu zgubić. Zabłądzenie w górach jest kwestią jednorazowej nieuwagi a chwilowe rozproszenie uwagi może spowodować zgubienie się na jeziorze czy rzece. Chcąc się uchronić przed takimi kryzysowymi sytuacjami najlepiej korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Wystarczy posiadać odbiornik GPS, który wskaże nam właściwą drogę do celu. W razie konieczności może też wysłać sygnał ratunkowy i prośbę o pomoc.

Zegarki z lokalizacją łączą się ze smartfonem

gps turystycznyWszystkie funkcje lokalizacji można mieć dzisiaj w telefonie. Każdy smartfon jest wyposażony w odbiornik sygnałów nawigacyjnych i to w różnych technologiach. Trzeba jednak przyznać, że korzystanie z telefonu w kajaku albo na górskim szlaku jest mało praktyczne. Wiadomo, że niektóre telefony są wodoszczelne i właściwie wszędzie można ich używać. Jest jednak lepsze rozwiązanie. Można się zaopatrzyć w zegarek sportowy, który wyposażony jest w GPS turystyczny. Taki zegarek ma wszystkie funkcje, które są niezbędne do tego, żeby turystykę uprawiać całkowicie bezpiecznie. Zegarek można podłączyć do telefonu i dzięki temu wszystkie informacje kopiują się również na telefon. Zegarek ma funkcję lokalizacji i kolorowy wyświetlacz jak w telefonie. Dzięki temu możemy zobaczyć dokładne miejsce, w którym się znajdujemy na kolorowej mapie. Nie jest to tak, że zegarek pokazuje nam tylko Nasze współrzędne, chociaż jest to jego główna zasada działania. Natomiast kolorowy wyświetlacz umożliwia wyświetlenie kompletnej mapy i wizualizacji turystycznego szlaki czy nawet rzeki, którą płyniemy. Zegarki z modułem GPS wyposażone są w bardzo dobre baterie, które wytrzymają nawet najdłuższą wyprawę. Na porządny zegarek trzeba wydać minimum tysiąc złotych. Każdy taki model zegarka z lokalizacją satelitarną łączy się z telefonem. Dzięki temu w razie konieczności za pomocą jednego przycisku możemy połączyć się ze służbami ratunkowymi. Jeśli tylko znajdziemy się w tarapatach to inteligentny zegarek wezwie pomoc i poda naszą dokładną lokalizację.

Dla każdego kto pasjonuje się turystyką górską czy wodną idealnym rozwiązaniem będzie zegarek, który wyposażony jest w moduły lokalizacyjne. To nie tylko GPS, ale również inne mniej popularne technologie. Na pewno warto mieć taki zegarek na ręku kiedy wybieramy się w góry albo na otwarty akwen wodny. Dla pasjonatów turystyki zegarek może być po prostu bardzo przydatnym gadżetem. I ma jeszcze funkcje znane ze smartfonów.