Sen to nieodłączna część naszej codzienności. Zaleca się przesypianie 8 godzin dziennie, aby organizm miał wystarczająco dużo czasu na regenerację. Dlatego też bardzo istotna jest higiena snu. To, w jakim nastroju zasypiamy, a także nasze nawyki i czynności, jakie wykonujemy przed pójściem do łóżka, są niezwykle ważne. Warto się zatem wyciszyć, nie narażać na negatywne emocje, jak również wprowadzić przyjemny rytuał, który w prosty sposób poinformuje nasz organizm, że pora spać. Od tego ile i jak śpimy, nie mniej ważne jest gdzie śpimy.

Wygodne materace na każdą kieszeń

wygodny materac lateksowySpanie na rozkładanej wersalce, tapczanie, czy salonowej sofie niestety nie jest dobrym rozwiązaniem. Podczas snu nasz organizm regeneruje się, mięśnie się rozluźniają, uspokajają nerwy, a nasze ciało ma czas, aby odpocząć od wszelkich napięć, na jakie narażone jest każdego dnia. Dlatego też dobrze dobrany materac to podstawa zdrowego snu. Umożliwi on przyjęcie właściwej postawy w łóżku, oraz będzie stanowił odpowiednie podparcie dla naszego  kręgosłupa, dbając o jego kondycję przez kolejne lata. Jak zatem wybrać odpowiedni materac do naszego łóżka? Nie jest to kwestia tylko i wyłącznie estetyczna. W zasadzie można powiedzieć, że estetyka ma tu najmniejsze znaczenie. Materac ma za zadanie umożliwienie nam wygodnej pozycji podczas kilkugodzinnego codziennego odpoczynku. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy, różniących się ze względu na materiał wykonania, jak i na klasę twardości. Nie zawsze wiemy, czym kierować się w wyborze, tym bardziej, że rozrzut cenowy jest dość duży. Pamiętajmy, że każdy profesjonalny salon z materacami oferuje nam równie profesjonalną pomoc we właściwym wyborze. Ze względu na materiał wyróżniamy materace piankowe, sprężynowe, kokosowe i lateksowe. Materace piankowe są stosunkowo tanie i towarzyszą nam od lat. Dodatkowo pianki termoelastyczne dopasowują się idealnie do ciała, reagując na jego temperaturę. Polecane są dla dwóch osób o różnej wadze. Odznaczają się również dobrą cyrkulacją powietrza. Materace sprężynowe, a w szczególności te kieszeniowe, przeznaczone są dla miłośników twardego podłoża. Dzięki temu, że sprężyny umieszczone są w niezależnych kieszeniach, materac ten daje idealny komfort spania dla dwóch osób. Następny w kolejności jest wygodny materac lateksowy. Pomimo wyższej ceny zyskał na ogromnej popularności, dzięki niezwykłemu komfortowi, jaki oferuje. Wykonany jest z elastycznego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest trwały i nie odkształca się nawet po wielu latach. Wygodny materac lateksowy ma również inne zalety. Jest antybakteryjny i antygrzybiczny, dlatego poleca się go szczególnie alergikom. Ostatnie to materace kokosowe, które również należą do tych twardszych. Dodatkowo charakteryzuje je dobra cyrkulacja powietrza.

Wybór odpowiedniego materaca wydaje się być trudny, gdy mamy tyle dostępnych i różniących się od siebie modeli. Dlatego też warto poprosić o pomoc sprzedawcę, który ze szczegółami opisze nam właściwości i specyfikę poszczególnych materacy i biorąc pod uwagę nasze wymagania, doradzi w wyborze najlepszego dla nas produktu.