Ten nowoczesny produkt w szczególności wykorzystywany jest przez hydraulików oraz osoby zajmujące się montażem instalacji gazowych. Pozwala na szybkie oraz trwałe łączenie złączy w różnego typu rodzajach rur i instalacji. Zazwyczaj taśmy są samoprzylepne, co znacząco ułatwia montaż oraz przekłada się na wytrzymałość konstrukcji. Taśmy to rozwiązanie alternatywne dla różnego rodzaju produktów, dotychczas wykorzystywanych podczas montażu, jak pakuły, czy kleje.

Taśma teflonowa – szybki montaż

taśmy teflonoweRóżnego rodzaju gwintowania oraz złącza rur zyskują wytrzymałość, oraz skuteczne łączenie dzięki zastosowaniu taśmy teflonowej. Ten nowoczesny, atrakcyjny cenowo, a przede wszystkim ułatwiający pracę produkt, w szczególności stosowany jest podczas prac hydraulicznych jak i budowy instalacji gazowych. Podstawowy rodzaj wyposażenia zarówno profesjonalnych ekip monterskich jak również osób zajmujących się domowym majsterkowaniem. Na rynku dostępne są samoprzylepne taśmy teflonowe z klejem. Tuż po pojawieniu się tego produktu, szybko zastąpił dotychczas wykorzystywane rodzaje uszczelnień, jak pakuł, czy kleje. Związane jest to przede wszystkim z wytrzymałością wykonanego uszczelnienia oraz jego wytrzymałością. Ważny jest także czas montażu, który znacząco został skrócony, dzięki stosowaniu taśmy. Taśmy wykonuje się z białego polimeru, który jest odporny na działanie wody i nie wchodzi z nią w reakcję, dlatego możliwe jest stosowanie taśmy także w instalacjach hydraulicznych, między innymi podczas montażu kranów, pryszniców, czy urządzeń AGD pracujących w oparciu o wodę, jak pralki, czy zmywarki. Dodatkowym atutem jest wysoka wytrzymałość na temperatury. Taśma sprawdza się w temperaturach z przedziału -200 do 260 stopni Celsjusz. Nie twardnieje oraz nie lepi się, jako jeden z niewielu produktów. Ważne, aby podczas montażu, oczyścić rury lub inne elementy z różnego rodzaju zabrudzeń, jak piasek, którego obecność może osłabić złączę lub powodować nieszczelności oraz przecieki.

Taśma teflonowa to nowoczesne rozwiązanie, stanowiące alternatywę dla dotychczas wykorzystywanych materiałów podczas tworzenia instalacji gazowych lub hydraulicznych. Duża wytrzymałość na temperatury oraz brak reakcji z wodą to podstawowe atuty tego produktu. Pozwala na szybką instalację oraz tworzenie złączy rur. Dostępna jest w różnych wariantach jeśli chodzi o szerokość jak i grubość, co pozwala na jej wszechstronne zastosowanie. To jeden z podstawowych elementów, wykorzystywanych przez różne ekipy monterskie.