Obecnie urządzam swoje pierwsze mieszkanie, Jestem bardzo podekscytowana. Cały czas zaczytuję się w gazetach o tematyce urządzania wnętrz, sledze wszystkie nowości. Remont dobiegł już właściwie końca, teraz pozostaje zamówienie mebli, AGD i oświetlenia. Bardzo chciałabym, aby moje mieszkanie  było urządzone funkcjonalnie, ponadczasowo i przede wszystkim tak, abym zawsze dobrze się w nim czuła. Chciałabym bardzo, aby moje mieszkanie było moim azylem, miejscem, gdzie czuję się naprawdę komfortowo, nic mi nie przeszkadza.

Nowoczesne karnisze do mieszkania

proste karnisze nowoczesneWłaściwie zdecydowałam się już na meble do salonu, zamówiłam też ręcznie robione meble do sypialni oraz szafy na wymiar do przedpokoju i garderoby. Meble do kuchni oraz AGD też już są wybrane. W kuchni jest już przygotowane miejsce na wyspę, będzie wygodnie przygotowywać w niej potrawy. Zamówiłam tez duży stół do jadalni oraz komplet krzeseł. Będę w jadalni urządzać duże rodzinne imprezy, dlatego zależy mi na tym, aby stół był jak największy. Moje mieszkanie nie jest duże, a ja chciałabym, żeby czuć w nim było przestrzeń, dlatego nie mogę go zagracić. Bardzo ważny jest tez odpowiedni dobór oświetlenia – dzięki niemu mieszkanie będzie się wydawać na bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości. No właśnie, z oświetleniem miałam problem, bardzo ciężko było mi się zdecydować. Jest tak duży wybór różnych lamp, że aż boli głowa. W końcu zdecydowałam się na proste karnisze nowoczesne do dużego pokoju oraz przedpokoju, w garderobie i łazience jest już zamontowane oświetlenie w podwieszanym suficie. W dużym pokoju dodatkowo będzie wisiał piękny minimalistyczny żyrandol. W sypialni mały plafon oraz obowiązkowo dwie lampki nocne dające bardzo dobre do czytania światło. W każdym pomieszczeniu planuję takie oświetlenie, aby można było przy nim czytać. Wybrane przez mnie oświetlenie nie jest z najwyższej półki cenowej, ale i tak jest to dość duży wydatek. Wydaje mi się jednak, że wszystkie lampy są dobrej jakości i będą mi długo służyć.

Aranżowanie przestrzeni oraz dobór odpowiedniego oświetlenia to spore wyzwanie. Światłem można bardzo wiele zdziałać w mieszkaniu, odpowiednie światło może nadać wnętrzu charakteru. Na rynku jest tak szeroki wybór oświetlenia, że każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb oraz do budżetu, jaki może na lampy przeznaczyć. Można znaleźć zarówno oświetlenie minimalistyczne, jak i industrialne czy bardziej dekoracyjne, kolorowe. Odpowiedni dobór oświetlenia jest bardzo ważną sprawą.