Pomysłów na biznes miałem w mojej głowie już sporo. Teraz zastanawiam się nad tym, czy nie warto by pójść w usługi związane z cateringiem. Sadząc po tym, jak prosperują firmy tego typu i jaką popularnością się cieszą, myślę że byłby to przykład godny podziwu. Ja muszę to jednak wszystko dobrze przemyśleć, ażeby nie stracić na niczym. W każdym bądź razie pragnę tworzyć dla ludzi jedzenie smaczne i tanie, aby każdy mógł się najeść.

Czy opłaca się zakładać firmę cateringową?

tani catering z BydgoszczyW dobie współczesnego biegu za pieniądzem, a więc pracoholizmu człowiek nie ma czasu na wykonanie najprostszych czynności, do których można zaliczyć przygotowanie posiłków. W korporacjach wielu pracowników zamiast iść do domu na obiad, musi zostawać dłużej w pracy. Nie mogą być głodni, a więc zamawiają catering. To właśnie w firmy chce celować, ale niekoniecznie firmy luksusowe, ale te bardziej średnie. Chodzi tu o zakłady produkcyjne i przemysłowe, gdzie pracują pracownicy fizyczni liczący każdy grosz. Dla nich byłby przeznaczony ten tani catering z Bydgoszczy. Jeśli miałbym rozwinąć moją formę cateringową, to poszedłbym do właścicieli zakładów z moją ofertą. Być może udałoby się załatwić catering w zakresie żywienia zbiorowego. Wiem o tym, że można ugotować ogromną ilość jedzenia za dość małą cenę i tak właśnie będę robił. Wykorzystam moje umiejętności kulinarne. jeden obiad nie będzie kosztował więcej, niż kilka złotych i to będzie korzystne dla osób, które liczą na każdy grosz i jednocześnie pragną się zdrowo odżywiać. Przechodząc teraz do konkretów myslę o tym, ażeby w zakresie moich usług była przede wszystkim kuchnia tradycyjna, polska ale i również nie zamierzam na tym poprzestać. Oferować będę zwykłe kotlety schabowe, ale nie zabrakłoby również makaronu z sosem bolońskim. Dla mnie, jako przyszłego właściciela firmy cateringowej istotne będzie także zaplecze gastronomiczne. I tutaj wiem, że zainwestować muszę w dobrą kuchnie, która spełnia wszelkie wymogi sanitarne, a oprócz tego ważne będą także odpowiednie urządzenia do przygotowania potraw. Nie może mi zabraknąć również naczyń i środków czystości, a także mebli kuchennych.

Jak zdobędę dofinansowanie na rozwój mojego taniego cateringu, to zacznę inwestować w reklamę. Myślę, że mój pomysł na biznes może cieszyć się bardzo dużym powodzeniem, bo każdy człowiek potrzebuje zdrowego i ciepłego posiłku na co dzień, aby mógł lepiej żyć. Niestety nie każdy ma na to czas, a ja mogę ludziom w tym właśnie pomóc. Mam nadzieje, że już niedługo moja firma zabłyśnie na rynku.