Komary pojawiają się każdego lata i ciężko się przed nimi skutecznie uchronić. Z tego powodu coraz częściej pojawiają się na rynku produkty, które mają za zadanie odstraszać komary i powodować, że będą nas omijać, zamiast atakować. Niestety wiele produktów tego rodzaju są to środki o bardzo chemicznym i niezdrowym składzie. Z tego właśnie powodu coraz większa liczba osób poszukuje jak najbardziej naturalnych rozwiązań. Czy pojawiające się w sklepach świece antykomarowe rzeczywiście są skuteczne i na co zwracać uwagę w czasie ich zakupu?

Dobieramy odpowiednie świece na komary

sojowa świeca na komaryOferowane na rynku świece antykomarowe są wypełnione specjalnym olejkiem eterycznym, wytwarzanym z różnych gatunków trawy cytrynowej. Oprócz rozległego stosowania w perfumiarstwie i produkcji kosmetyków, olejek ten ma działanie odstraszające komary. Wykazuje on także silne działanie przeciwgrzybicze. Dodatkowo jest on produkowany wyłącznie w krajach, gdzie trawa cytrynowa rośnie naturalnie, jak na przykład Chiny, Tajwan czy Indonezja. Sprawia to, iż jest to w pełni naturalny olejek, bez chemicznych dodatków. Dobrym wyborem będzie sojowa świeca na komary. W czasie spalania się świecy olejek eteryczny uwalnia się do powietrza, co powoduje tworzenie się płaszcza ochronnego w miejscu palenia. Warto taką świecę umieścić także koło grilla, najlepiej w kilku miejscach, co pozwoli na wzmocnienie efektu. Oprócz odstraszania komarów, świece te dają także bardzo nastrojowe oświetlenie, które sprawdzi się w czasie wieczornych spotkań na świeżym powietrzu. Aby wypalanie się świecy było bezpieczne, producenci rekomendują wypalanie ich w osłonach albo świecznikach, co pozwoli zapobiec nieregularnemu wypalaniu oraz kopceniu się, które byłoby spowodowane podmuchami wiatru. Dodatkowo wiele rodzajów świec antykomarowych jest stworzonych z myślą o użytku zewnętrznym. Mają one więc znacznie grubsze knoty, co pozwala na znacznie stabilniejsze utrzymywanie płomieni nawet w czasie niewielkiego wiatru.

Poszukując odpowiedniej świecy antykomarowej, znajdziemy na rynku produkt o różnych wielkościach. Można więc wybierać mniejsze świece antykomarowe, jak a przykład podgrzewacze zapachowe albo świece w niewielkich słoiczkach. Oprócz tego do wyboru są także nieco większe świece znajdujące się w grubym szkle, co powoduje, że idealnie nadają się do użytkowania na zewnątrz. W przypadku, kiedy przyjęcie odbywa się w ogrodzie albo siedzimy przy stole, warto zdecydować się na umieszczenie kilku świec, każdej z innej strony, co da znacznie lepszy efekt.