Z konopi siewnych produkowane są najczęściej olejki i pasty oraz liczne produkty spożywcze w postaci olejów, mąki i herbatek. W ostatnim czasie coraz bardziej popularny staje się także susz konopny. Otrzymywany jest z kwiatostanów konopi siewnych, które zostają poddane procesowi suszenia. Nie używa się do tego żadnych substancji chemicznych, ani aromatów, a otrzymany susz jest w 100% czystym produktem konopnym. Pozyskiwany jest z ekologicznych upraw posiadających liczne certyfikaty i atesty, znajdujących się na terenie Polski oraz Europy.

Susz konopny z legalnych upraw

legalny susz konopnySusz konopny jest niezwykle bogaty w składniki aktywne, które intensywnie oddziałują na organizm ludzki. Stosowany jest coraz częściej profilaktycznie oraz terapeutycznie i pomaga zachować zdrowie psychiczne i fizyczne. Jego zażywanie przynosi bardzo dobre efekty w leczeniu wielu chorób o podłożu cywilizacyjnym i psychosomatycznym. Ekologiczny i legalny susz konopny działa uspokajająco i relaksująco. Najczęściej stosowany jest do wykonywania naparów, a także używany jest w aromaterapii i inhalacjach kro. Istnieje możliwość waporyzacji suszu konopnego. W postaci pary wodnej zostaje wchłonięty przez organizm. Proces waporyzacji nie niesie ze sobą szkodliwych skutków dla organizmu, dostarczane sa jedynie substancje aktywne występujące w konopiach siewnych. W zależności od odmiany konopi różni się walorami smakowymi i zapachowymi. Jest głównym dostawcą do organizmu kannabidiolu odpowiedzialnego za szereg prawidłowych procesów na poziomie komórkowym zachodzących w ludzkim organizmie. Stanowi roślinny odpowiednik substancji naturalnie występujących w organizmie, uzupełnia ich niedobory i reguluje wszystkie procesy zachodzące w tkankach. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, uspokajające i relaksujące, a także intensywnie oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Susz konopny stosowany jest w terapiach związanych z chorobami o podłożu neurologicznym, a także w rekonwalescencji po przebytych udarach i wylewach. Wpływa na procesy zachodzące w mózgu, nie wywołując działania psychoaktywnego i uzależnienia.

Likwiduje procesy neurodegradacyjne zachodzące w komórkach nerwowych i przyspiesza procesy regeneracyjne, wspomagając działanie całego układu nerwowego. Stosowany jest również u pacjentów onkologicznych, u których stosowana jest chemioterapia, przy której występują uboczne skutki w postaci wymiotów i nudności. Badania dowiodły również działanie przeciwnowotworowe suszu konopnego, a przede wszystkim zawartego w nim kannabidiolu, który zapobiega powstawaniu nowych komórek rakowych, a także zapobiega rozwojowi i migracji już istniejących.Jest niezwykle cennym preparatem dostarczającym substancji umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie wielu układów.