Jeździectwo uprawia się przez cały rok, bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Na każdą porę roku przygotowane zostało inne wyposażenie, zarówno dla jeźdźca, jak i konia. O ile raczej nie powinno być problemu w doborze letnich ubrań do jazdy, tak w przypadku jesiennej bądź zimowej odzieży, może to być nieco bardziej skomplikowane. Co wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego ubrania i które z nich najlepiej wybrać?

Kiedy kupić lekką kurtkę do jazdy konno?

lekka męska kurtka jeździeckaJesień oraz wczesna zima to okres, kiedy na jazdę na samej bluzie może być już za późno, a w grubszej kurtce będzie za to zbyt gorąco. Specjalnie dla osób trenujących jeździectwo w chłodniejsze dni powstały tak zwane lekkie kurtki jeździeckie. Czym one są? Jest to odzież, która zapewnia odpowiednią ochronę przed wiatrem i nieco niższymi temperaturami. Gwarantuje odpowiedni komfort termiczny, a przy tym właściwą recyrkulację powietrza. Jeździec nie musi się zatem martwić ani o przeziębienie się, ani przegrzanie organizmu. Tego typu odzież może zakupić każdy – w sklepach dostępna jest nie tylko lekka męska kurtka jeździecka, ale też damska i dziecięca. W kurtkach jeździeckich stosuje się elastyczny materiał, przez co nie odzież nie krępuje ruchów jeźdźca, a kołnierzyk zabezpiecza szyję, nie ograniczając przy tym widoczności i nie sprawiając żadnego problemu osobie siedzącej w siodle. Ubrania można kupić w wielu kolorach z różnymi wzorami, a tym samym dopasować je do swojej kolekcji innych akcesoriów jeździeckich. Zakupów można dokonać wygodnie w sklepach internetowych oraz niektórych sklepach stacjonarnych. Warto zdecydować się na zakup lekkiej kurtki jeździeckiej szczególnie w okresie jesiennym i wczesnowiosennym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się w nią znacznie wcześniej. Czasami latem można takie kurtki znaleźć na wyprzedażach, a posiadając je, nie będzie trzeba się obawiać chłodniejszych temperatur przez cały rok. Cena kurtki do jazdy konnej jest zbliżona do cen innych, tradycyjnych kurtek.

Ceniąc sobie profesjonalizm oraz przede wszystkim komfortową jazdę konną, powinno się zaopatrzyć w odpowiedni ubiór. Dzięki kurtkom nie trzeba rezygnować z tego, co się lubi tylko dlatego, że na zewnątrz zrobiło się nieco chłodniej. Jest to wybór konieczny dla osób, które przygotowują się do różnych zawodów i konkursów, ale też dla tych, którzy lubią od czasu do czasu rekreacyjnie się przejechać. Warto przejrzeć przygotowane przez różne sklepy propozycje, a z pewnością skłonią one do zakupu.