• Post author:
  • Post category:Usługi

Ostatnio coraz popularniejsze staje się aktywne wypoczywanie na świeżym powietrzu. Nic w tym dziwnego, gdyż ruch poprawia naszą kondycję fizyczną. By dużo ćwiczyć nie musimy wcale chodzić na siłownię, czy kupować do domu sprzęt na którym będziemy mogli ćwiczyć. Uliczny trening możemy wykonywać w parkach, w których coraz częściej stawiane są urządzenia, na których można uprawiać kalinistykę, która polega na ćwiczeniach wykorzystujących naszą masę ciała. Chodzi tu głównie o drążki, czy różnego rodzaju drabinki i barierki, na których można się podciągać.

Wybieramy renomowane urządzenia do ćwiczeń street workoutu 

atestowane urządzenia do street workoutNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż wszystkie ćwiczenia fizyczne zawsze powinny być wykonywane tylko i wyłącznie na bezpiecznym sprzęcie i w miejscach do tego przeznaczonych. Street workout to nic innego, jak ćwiczenia fizyczne, do których wykorzystywane są nasze mięśnie i ciężar naszego ciała. Jeśli chodzi o atestowane urządzenia do street workout producenci oferują całą ich gamę. Ustawiane są one najczęściej w miejskich parkach, czy osiedlach na obrzeżach dużych miast, z dala od ulicznego zgiełku. Najczęściej wybieranymi konstrukcjami do ćwiczeń są różne drążki, barierki i drabinki, na których możemy się podciągać i ćwiczyć siłę oraz wytrzymałość naszych mięśni. Urządzenia muszą być bezpieczne dla ich użytkowników, co gwarantują certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Zawsze wykonywane są one z bardzo wytrzymałych materiałów, które nie mogą uginać się, czy załamywać lub przewracać pod naszym ciężarem. Wszystkie drabinki mają solidne fundamenty, dzięki czemu mamy pewność, iż nie spadniemy z nich podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Ze wszystkich konstrukcji do treningu mogą korzystać nie tylko dorośli, ale też dzieci pod kontrolą rodziców. Gdy spodoba nam się ten rodzaj aktywności fizycznej, chętniej będziemy chodzić do parków i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu z dziećmi lub z naszymi znajomymi. Korzystanie z urządzeń jest oczywiście bezpłatne, a osoby sprzątające parki zawsze zajmują się również ich czyszczeniem oraz konserwacją. Dotyczy do głównie okresów jesiennych i  wczesnej wiosny, kiedy odnotowywane są opady deszczu.

Street workout oraz urządzenia do jego wykonywania coraz częściej daje zauważyć się w osiedlowych parkach. Nic w tym dziwnego, gdyż elementy miejskiej zabudowy od dawna były wykorzystywane do różnego rodzaju ćwiczeń. Dziś już nikt nie podciąga się na trzepaku, tylko na urządzeniach i konstrukcjach takich, jak atestowane drabinki, drążki i szczebelki. Możemy się na nich podnosić lub wykonywać pompki i nie musimy chodzić na siłownię, by zadbać o dobrą formę i sylwetkę.