Obecnie urządzam swoje nowe mieszkanie. Udało mi się kupić wymarzone mieszkanie na Powiślu, niemalże dokładnie tam, skąd pochodzi moja babcia. Uwielbiam Powiśle, spędziłam tam bardzo dużą część mojego dzieciństwa i mam bardzo dużo związanych z Powiślem sielskich wspomnień. Jest to moja ulubiona dzielnica Warszawy. Wszędzie blisko, do centrum blisko, do parków blisko, na Bulwary blisko, do restauracji blisko, do pracy blisko. Lokalizacja jest po prostu idealna. A moje mieszkanie jest przepiękne. Znajduje się w starej kamiennicy i jest bardzo przestronne i wysokie.

Duży owalny stół

owalny stół art decoWybrałam już większość mebli, obecnie szukam odpowiedniego umeblowania do jadalni, która jest połączona z kuchnią i będzie stanowić centralny punkt mieszkania, jego serce. W każdym moim mieszkaniu to właśnie jadalnia była najważniejszym pomieszczeniem domu, w którym toczyło się życie rodzinne, odbywały się wszystkie rodzinne imprezy i skupiali się wszyscy ludzie na prywatkach. I tak też będzie w tym mieszkaniu. Na pewno chciałabym postawić w jadalni duży, okrągły stół, przy którym zmieszczą się wszyscy członkowie mojej licznej rodziny podczas rodzinnych imprez. Ostatnio widziałam na targu staroci owalny stół art deco. Był dość mocno zniszczony i z tego względu go nie kupiłam, ponieważ na pewno będzie wymagał renowacji. Jednak kiedy go sobie przypominam, dochodzę do wniosku, że jednak bardzo by pasował do jadalni, świetnie współgrałby z pozostałymi meblami, które planuje tu wstawić. Ponadto był bardzo duży, wystarczająco, by zmieścić moją całą rodzinę. I do tego jest to stół art deco, czyli w moim ulubionym stylu. Renowacja chyba nie będzie zbyt dużo kosztować, a stół oferowany był za bezcen. Myślę, że po jego renowacji jego wartość bardzo mocno wzrośnie. i na pewno będzie pięknie się prezentował w jadalni. Meble artdeco cechuje to, że były wykonywane w doskonałej jakości, więc na pewno jego zakup będzie dobrą inwestycją. Wystarczy kilka kosmetycznych zabiegów i stół będzie gotowy do wstawienia go w jadalni. Od razu urządzę wtedy parapetówkę.

Stół art deco w każdej sytuacji będzie doskonałym zakupem. Meble art deco cechuje to, że były zawsze wykonywane w doskonałej jakości i z bardzo dobrych materiałów. Na pewno więc taki stół, mimo swojego wieku, starczy jeszcze na długo. Ponadto meble art deco są po prostu bardzo ładne, niepowtarzalne, czym kompletnie odróżniają się od dzisiejszej masowej produkcji. Z pewnością zakup mebla w takim stylu będzie trafioną inwestycją, dobrym zakupem.