Gdy tylko na zewnątrz robi się nieco cieplej to zaczynają uaktywniać się najrozmaitsze insekty. Już wczesną wiosną dostrzegać możemy często obecność komarów w przydomowym ogrodzie. Często najróżniejsze owady próbują też wdzierać się do naszych mieszkań. Właśnie wspomniane komary są szczególnie natrętne. Na nasze szczęście dostępne są obecnie pewne sprawdzone metody dzięki którym możemy z komarami i innymi insektami skutecznie walczyć.

Efektywna lampa UV na insekty

lampa uv na owadyMetod zwalczania insektów jest obecnie całe mnóstwo. Wielu z nas w lecie nie zaśnie dopóki nie będzie miało pewności, że w sypialni nie ma ani jednego komara czy muchy. Wieczorne polowania na te owady to często standard. Jednak możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu jeśli zainwestujemy w pewne sprawdzone urządzenia. Mowa tutaj o lampach owadobójczych. Lampa UV na owady to urządzenie, które bardzo szybko wabi i unieszkodliwia najróżniejsze owady. Urządzenia te są zasilane energią elektryczną, której pobierają bardzo małe ilości. Jedną z najważniejszych części takich lamp jest świetlówka emitująca promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki niej najróżniejsze owady są skutecznie wabione. Udowodniono, że takie światło jest w stanie wabić insekty nawet w dzień. Jednak samym promieniowaniem ultrafioletowym nie możemy insektów zabijać. Żeby to zrobić to konieczne jest domontowanie do lampy czegoś jeszcze. Najbardziej popularne są obecnie lampy, które posiadają tzw. ruszt. Jest to specjalna metalowa siatka, do której podpinane jest napięcie elektryczne. Siatka ta znajduje się wokół świetlówek więc istnieje bardzo duża szansa na to, że insekty takiej siatki dotkną. Napięcie na tej siatce jest na tyle duże, że bardzo szybko dochodzi do unieszkodliwienia owadów. Większość lamp jest w stanie radzić sobie nawet z tymi większymi owadami. Pod wspomnianym wcześniej rusztem znajduje się specjalna tacka, do której wpadają martwe insekty. Taką tackę wystarczy systematycznie opróżniać.

Ostatnimi czasy w sprzedaży zaczęły pojawiać się również inne rodzaje lamp owadobójczych emitujących promieniowanie ultrafioletowe. Mowa tutaj o lampach wiatrakowych. Generalnie zasada działania w pewnym sensie jest podobna. Tutaj również światło wabi insekty. Jednak zamiast siatki pod napięciem mamy tutaj bardzo mocny wiatrak, który odpowiada za wytwarzanie ciągu. Jeśli insekty znajdą się w zasięgu działania takiego wiatraka to dojdzie bardzo szybko do ich wciągnięcia. Trafią one do specjalnego pojemnika jaki znajduje się wewnątrz lampy i wystarczy go opróżnić w razie potrzeby.