Remont mieszkania czy domu jest okazją do poprawy bądź całkowitej wymiany instalacji znajdujących się w budynku. Jest to także najlepszy moment do pozbycia się starych i nielubianych grzejników, które zazwyczaj nie mają nic wspólnego z atrakcyjnym wyglądem. Można pokusić się o instalację ogrzewania podłogowego, co bardzo chętnie wykorzystywane jest w nowych inwestycjach. Wymaga to jednak gruntownego remontu i oczywiście odpowiednio dużo kosztuje.

Drewniana zabudowa starego grzejnika

drewniane osłony grzejnikoweCo zrobić ze starymi grzejnikami, które niekoniecznie pasują nam do wystroju wnętrza? Jeśli instalacja popularnej podłogówki nie wchodzi w grę, można wymienić stare kaloryfery na nowe. Obecnie producenci starają się zaspokoić najbardziej wymagające gusta klientów, dlatego nowoczesne grzejniki możemy śmiało określić mianem ozdobnych. Grzejniki ozdobne nie należą jednak do najtańszych, dlatego wymiana wszystkich kaloryferów w domu to poważny wydatek. Jeśli z różnych przyczyn nie chcemy lub nie możemy pozwolić sobie na zakup nowych grzejników, wystarczy reanimować te, które już posiadamy. Przede wszystkim warto je odpowietrzyć, co usprawni ich pracę, a ogrzewanie będzie dużo bardziej wydajne. Po drugie, można im nadać nowe życie nie wydając przy tym fortuny. Odmalowywanie grzejników, choć często stosowane, nie zawsze gwarantuje zadowalający efekt. Warto rozważyć ukrycie kaloryfera w obudowie specjalnie dla niego stworzonej. Drewniane osłony grzejnikowe to bardzo popularny sposób na pozbycie się z pokoju brzydkiego sprzętu. Osłonić można każdy grzejnik, niezależnie od jego wymiarów, pamiętając jednak o zachowaniu pewnych norm, które zapewnią nam sprawne działanie ogrzewania w pomieszczeniu. Drewniane osłony grzejnikowe stwarzają nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne. Taka obudowa może pełnić wiele różnych funkcji, jak na przykład dodatkowe miejsce do siedzenia w pomieszczeniu, konsola przy ścianie, damska toaletka, półka na bibeloty, książki czy rośliny oraz wiele innych. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Obudowy do kaloryferów możemy kupić w większości sklepów budowlanych i nie są one specjalnie drogie. Oczywiście im bardziej fikuśny produkt, tym wyższa cena. Jednak taki mebel możemy z powodzeniem zaprojektować i wykonać samemu lub z pomocą zaprzyjaźnionego stolarza. Ta opcja ma dwie główne zalety: niższe koszty oraz produkt wykonany pod indywidualne zamówienie, który będzie idealnie pasował do wystroju wnętrza i spełniał wszystkie nasze oczekiwania, co do wyglądu oraz funkcjonalności.