Na rynku polskim znajduje się wiele firm, które specjalizują się w wykończeniu wnętrz. Usługi budowlane oraz remontowe oferowane przez firmy na Śląsku stosują najnowocześniejsze techniki oraz niestandardowe rozwiązania w aranżacji sklepień i sufitów. Bardzo efektownym sposobem wykończenia wnętrz, a zwłaszcza stropu jest obniżenie sufitu. Najczęściej wykonuje się go na stelażu profilowym z wykorzystaniem płyt gipsowych.

Rozwiązania stosowane w aranżacji stropu

sufity napinane śląskieJednak na rynku znajdują się inne metody obniżanie sufitu, które charakteryzują się wysoką estetyką oraz właściwościami użytkowymi. Coraz częściej stosowane są metody związane z zastosowaniem sufitów napinanych. Firmy zajmujące się tą dziedziną, przedstawiają szeroką gamę możliwości zastosowania sufitów napinanych w pomieszczeniach przeznaczonych do użytku publicznego, a także w mieszkaniach i domach. Duża liczba firm oferuje sufity napinane śląskie województwo przoduje wśród innych regionów w ilości zleceń. Wiele przedsiębiorstw branży budowlanej ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w montażu i projektowaniu tych zastosowań. Sufity napinane charakteryzują się dużą absorpcją akustyczną, dzięki temu w bardzo dobry sposób wyciszają i izolują dźwiękowo pomieszczenia. Montaż jest mało czasochłonny, nie wymaga usuwania mebli i innych elementów wyposażenia pomieszczenia, a przy tym nie wymaga szlifowania i tym samym sprzątania pyłu.Ważną cechą jest także możliwość zastosowania wielu materiałów, zróżnicowanych pod względem kolorystycznym i odpowiednio dostosowanych do charakteru wnętrza.Najczęściej sufity są montowane w domach i mieszkaniach, ale także w pomieszczeniach o dużej wilgotności takich jak łazienka. Materiały są wodoodporne, odporne na ogień i bardzo łatwe w utrzymaniu.Nie sprzyjają powstawaniu pleśni i grzybów, charakterystycznych dla pomieszczeń, zwłaszcza w starych budynkach i kamienicach. Materiały, z których tworzone są sufity, to przede wszystkim PCV i poliester. Możliwość dopasowania koloru, a nawet odpowiedniej grafiki daje bardzo dobre efekty wizualne, dzięki czemu pomieszczenie nabiera bardzo oryginalnego wyglądu.

Wśród wielu zastosowań można otrzymać również efekt lustrzanego sufitu, dzięki zastosowaniu materiału, które przypomina lustra samonośne. To w pełni bezpieczny materiał, który nadaje niepowtarzalny efekt pomieszczeniu i i optyczne go powiększa. Odbicie lustrzane w suficie jest wykorzystywana w wielu pomieszczeniach związanych z obsługą klienta, takich jak lobby hotelowe, czy rejestracje . Bardzo często wykorzystywane jest fakturowanie materiału logotypami firm i charakterystycznymi grafikami. Sufity napinane to jednocześnie bezpieczne i funkcjonalne wykończenie wnętrz stanowiące panel akustyczny i efektowny element wystroju.