W wielu budynkach, które zostają skonstruowane w określony sposób, konieczne jest wykonanie prac hydroizolacyjnych, zwłaszcza jeśli powierzchnia zadaszenia budynku została wykonana w postaci płaskiej. Wówczas budowa konstrukcyjna budynku jest bardzo narażona na uszkodzenia, związane z zaciekami wodnymi oraz wilgocią, która pojawia się podczas opadów deszczu, jak również wielu innych czynników niesprzyjających. Warto więc odpowiednio zadbać o zabezpieczenie budynku.

Hydroizolacyjna powłoka polimocznikowa

powłoka polimocznikowaW nieruchomościach nowo powstających, konstrukcja zadaszenia bardzo często zostaje zaprojektowana w postaci płaskiej. Powracająca moda na ukryte dachy wśród architektów budowlanych poszła o krok naprzód, gdyż te dachy zostają odpowiednio skonstruowane w taki sposób, aby powierzchnia zadaszenia znajdowała się około pół metra pod górną krawędzią ścian elewacyjnych. Dachy te w efekcie są niewidoczne, w związku z tym na widoku zostają tylko i wyłącznie ściany elewacyjne, patrząc na budynek od strony zewnętrznej. Jest to efekt bardzo prestiżowy, który także nie wymaga od nas zastosowania różnego rodzaju materiałów wykończeniowych na powierzchnię zadaszenia, na przykład w postaci dachówki, niemniej jednak warto zastosować specjalny system ochrony przed wilgocią, jak również przed zaciekami wodnymi, które utrzymując się na powierzchni zadaszenia przez kilka dni, mogą niszczyć konstrukcję naszego budynku, w efekcie konieczne będzie wykonanie generalnego remontu. Powłoka polimocznikowa która zostaje wykonana na powierzchni zadaszenia budynku, skutecznie chroni przed wszelkiego rodzaju zaciekami wodnymi, a także przed wpływem wilgoci negatywnie na konstrukcję budynku. W związku z tym, każdy płaski dach wykonany według nowych projektów architektonicznych, powinien posiadać wykonaną powłokę z użyciem polimocznika, dzięki której, opady deszczu oraz wilgoć, w żaden sposób nie wpłynie na pogorszenie stanu jakości naszej powierzchni zadaszenia budynku.

Warto zapoznać się z usługami świadczonymi przez profesjonalne firmy, które wykonują proces osadzania powłoki polimocznikowej na powierzchni zadaszenia budynku, dzięki czemu nasz dach, zostaje w pełni chroniony zarówno przed wodą, wilgocią, jak również śniegiem. W przypadku, gdy zdecydujemy się nie zastosować żadnej ochrony hydroizolacyjnej na powierzchni zadaszenia, po kilku latach może pojawić się bardzo poważny problem, dotyczący opadnięcia dachu, lub też konieczne będzie wykonanie generalnego remontu, aby powierzchnię zadaszenia utrzymać.