Fani czterech kółek, a także osoby posiadające luksusowe pojazdy, przeważnie regularnie korzystają z usług różnych salonów i warsztatów, ponieważ stan techniczny i wygląd samochodu jest dla nich bardzo ważny. Jak wiadomo karoseria auta jest najbardziej narażona na mechaniczne uszkodzenia, ponieważ nie jest niczym osłonięta, a każdego dnia mają na nią wpływ różne czynniki atmosferyczne.

Jak wygląda powłoka ceramiczna?

zabezpieczające powłoki ceramiczne w krakowieW obecnych czasach coraz więcej producentów motoryzacyjnych zamiast klasycznych lakierów stosuje ich ekologiczne odpowiedniki. Co prawda dają one podobny efekt wizualny, ale są mniej trwałe, przez co szybciej pojawiają się na nich widoczne rysy, odpryski czy zmatowienia. Najlepiej lakier zabezpieczyć zaraz po zakupie nowego pojazdu, kiedy jest w idealnym stania, ponieważ to znacznie obniża koszty wykonania takiego zabiegu. Przeważnie takimi usługami zajmują się salony auto detailingowe, których zadaniem jest podniesie wartości rynkowej pojazdu. Obejmują one nie tylko zabezpieczanie, renowację i konserwację lakieru, ale również profesjonalną pielęgnację tapicerki. Lakier można chronić na wiele sposobów, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne. Zabezpieczające powłoki ceramiczne w Krakowie są najczęściej wykonywane na samochodach klasy premium, ponieważ cena takiej usługi nie należy do najtańszych. Powłoki ceramiczne są bardzo skuteczne, ponieważ są niemalże niewidoczne, a po wyschnięciu tworzą trwałą warstwę ochronną. Jej wykonanie może być przeprowadzone tylko przez profesjonalny salon auto detailingowy i przy użyciu wysokiej jakości środków chemicznych, które idealnie pokrywają lakier. Dzięki takiej powłoce, lakier będzie chroniony nawet przez dziewięć lat przed ewentualnymi zarysowaniami, pęknięciami, odpryskami czy matowieniem. Czas wykonania powłoki obejmuje od jednego do trzech dni, natomiast jej trwałość jest oceniana na pięć – dziewięć lat. Inną, równie skuteczną metodą są bezbarwne folie ochronne, które są nieco tańsze, ale też mają mniejszą trwałość.

Pierwsze salony auto detailingowe pojawiły się w Wielkiej Brytanii i szybko stały się bardzo popularne. Do Polski trafiły kilka lat temu i cieszą się już dużym zainteresowaniem. Są to przede wszystkim usługi świadczone ma maksymalnie wysokim poziomie, dzięki czemu ich rezultat jest spektakularny. Ze względu na cenę, głównie z nich korzystają właściciele drogich pojazdów, ale mogą wszyscy, którzy chcą przywrócić swojemu samochodowi dawny blask i wygląd jak z salonu. Na pewno bez problemu je zrealizujemy w Krakowie.