Folie zabezpieczające duże szklane okna były jednymi z najbardziej rekomendowanych rodzajów zabezpieczeń do obiektów użytkowych. Nie rzucały się one bowiem w oczy, a jednocześnie były zdecydowanie skuteczne, nawet bardziej niż fizyczne kraty okienne. Wszystkie obiekty w naszej firmie były więc wyposażone w takie folie, a przynajmniej w miejscach które były najbardziej narażone na możliwość wystąpienia włamania.

Najbardziej rekomendowane rodzaje folii antywłamaniowych

polecane folie antywłamaniowe w WarszawieJednak nie wszystkie folie były równie skuteczne, zwłaszcza jeśli były to tanie odmiany, pochodzące od producentów niesprawdzonych. Takie folie najczęściej okazywały się najczęściej mało wytrzymałe i szybko ulegały uszkodzeniom, dlatego do naszych obiektów zamawialiśmy wyłącznie najbardziej rekomendowane serie, od najbardziej polecanych firm. W większości zamawialiśmy polecane folie antywłamaniowe w Warszawie, u producenta wytwarzającego nie tylko odmiany zabezpieczające ale również przeciwsłoneczne i termoizolacyjne. Folie od owego producenta charakteryzowały się przede wszystkim wysoką wytrzymałością, znacznie lepiej znosząc uszkodzenia mechaniczne, oraz dłużej utrzymywały strukturę okna po zbiciu. W celu uzyskania najwyższego poziomu skuteczności rekomendowano nałożenie folii na obie strony okna, niemal całkowicie zapobiegając jego rozbiciu po mocnych uderzeniach. Folie te posiadały certyfikat wytrzymałości równy odporności hartowanego szkła pancernego, a okna zabezpieczone w taki sposób mogły być uznawane za część systemu bezpieczeństwa dowolnego obiektu. Były jednak na tyle tanie, iż ich zakup nie obciążał budżetu w zauważalny sposób, nawet jeśli obiekt wymagał dużej ilości folii ze względu na wysokie okna, jakie dość często były obecne w nowoczesnych budynkach użytkowych. Montaż folii mógł być przeprowadzony ręcznie, choć producenci zalecali zlecenie instalacji profesjonalnym monterom. Nieumiejętnie nałożona folia mogła odchodzić od powierzchni okna i nie spełniać swojego zadania, szczególnie jeśli została położona nierówno.

Dodatkowo, chemikalia używane do przytwierdzenia folii do okna były dość szkodliwe, i wymagały dość dużego poziomu ostrożności by nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia. Z tego powodu, zlecenie instalacji profesjonalistom było najlepszym wyjściem, gdyż monterzy zakładali folie na okna błyskawicznie, nawet w trakcie normalnej pracy zabezpieczanego budynku. Substancje używane do zamocowania folii były bardzo skuteczne i działały natychmiastowo, dlatego też zabezpieczenie jednego okna nie trwało dłużej niż kilka minut.