Całkiem niedawno ukończyliśmy budowę naszego domu. Wprowadziliśmy się do niego naszą trójką i możemy cieszyć się w końcu mieszkaniem u siebie. Droga do własnego domu była długa i wyboista, ale wspólnymi siłami ją pokonaliśmy. Teraz ja, moja żona i nasz synek możemy w końcu żyć po swojemu nie patrząc na innych. Bo wcześniej mieszkaliśmy z rodzicami, a to się zawsze wiąże z różnymi niedomówieniami i patrzeniem na dobro ogólne. Chwilę przed zakończeniem prac wykończeniowych na dachu zamontowano nam nowoczesną fotowoltaikę.

Na zakup paneli fotowoltaicznych dostaliśmy dofinansowanie

panele fotowoltaiczne włocławekMieszkając już kilka tygodni w nowym domu mogę powiedzieć, że nic nie cieszy w nim bardziej niż zupełnie darmowy prąd. To jest niesamowite, że można produkować go we własnym zakresie. Na profesjonalną i nowoczesną instalację paneli fotowoltaicznych namówił mnie mój szwagier, który pracuje w tej branży od kilku lat. To od niego dowiedziałem się na ten temat wszystkiego. Skorzystałem też z usług firmy, w której pracuje i dlatego dzisiaj mam w domu darmowy prąd. Firma, która zamontowała na dachu naszego domu panele fotowoltaiczne Włocławek pomogła mi również w uzyskaniu dofinansowania z urzędu gminy. Nawet nie wiedziałem, że można o takie dofinansowanie wnioskować. Tym czasem na moje konto wpłynęła z tego tytułu całkiem pokaźna kwota, co sprawiło, że taka instalacja jeszcze bardziej się opłaci. Dofinansowanie rozpatruję jednak bardziej w kategorii miłej niespodzianki, bo decyzję o zamontowaniu instalacji podjąłem jeszcze zanim się o nim dowiedziałem. Na dachu mam panele, które mają moc około pięciu kilowatów. To w zupełności wystarczy na pokrycie rocznego zapotrzebowania na nasze zużycie prądu. I naprawdę nie musimy gasić światła ani wyłączać z gniazdka telewizora. Wszystko chodzi praktycznie przez cały dzień, a licznik zużycia prądu z elektrowni cały czas pokazuje okrągłe zero. A jeszcze nadwyżkę wyprodukowanej energii elektrycznej wysyłam do elektrowni na przechowanie. Ten prąd przydaje się wówczas, kiedy ze względu na pogodę instalacja produkuje odpowiedniej ilości prądu.

Na dachu nowego domu ogniwa fotowoltaiczne nawet nieźle się prezentują. Przy zamawianiu instalacji zależało mi również na tym, żeby panele dobrze komponowały się z pokryciem dachowym. Na szczęście trafiłem na wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie fotowoltaiki. Poza samym montażem instalacji pomogli mi kompleksowo również we wszystkich formalnościach. W moim imieniu załatwili też formalności z dofinansowaniem, które rekompensuje sporo kosztów takiej instalacji.