Przygotowanie sesji ciążowej nie jest czymś prostym. Tego typu zdjęcia wymagają od fotografa nie tylko umiejętności ściśle warsztatowych oraz talentu, ale także dużych zdolności interpersonalnych. Wiadomo, że zawsze istotną kwestią jest podejście do klienta, jednak kobiety w stanie błogosławionym wymagają wyjątkowo wiele. Wiem, co mówię, bo doskonale pamiętam, jak zachowywałam się podczas burzy hormonalnej, która następowała u mnie w czasie trwania ciąży. Zaznaczę tylko, że nie byłam łatwym klientem, ponieważ zmieniałam zdanie średnio trzydzieści razy na dobę. 

Moje zdjęcia ciążowe

zdjęcia ciążowe w WarszawieBędąc pierwszy raz w ciąży, nie byłam pewna, czy chcę upamiętnić te chwile, biorąc udział w sesji fotograficznej. Ostatecznie przekonała mnie do tego moja kuzynka, która jest początkującym fotografem. Zgodziłam się tylko dlatego, że osobiście odwiedziła mnie w dom i sama wykonała szereg ciekawych ujęć. Zaproponowała mi kilka fajnych stylizacji i przyniosła różne rekwizyty. Zdjęcia wyszły pięknie! Sierpniowe popołudniem nam sprzyjało, a mój ogród, który stanowił w dużej mierze nasz plener, wyglądał wówczas znakomicie. Właśnie zakwitły w nim kwiaty przywiezione przez mojego tatę z jego ostatniej wyprawy do Afryki. Bardzo cieszę się, że Asia przekonała mnie do sesji i udało nam się ją wspólnie zrealizować. Było to dla mnie wyjątkowe przeżycie, które doceniam, tym bardziej że tydzień później niespodziewanie urodziłam Stasia! Mój pierworodny syn pojawił się na świecie sześć tygodni przed planowanym terminem. Będąc w drugiej ciąży, od razu wiedziałam, że muszę uwiecznić swój brzuszek na fotografiach. Tym razem zdecydowałam się na zdjęcia ciążowe w Warszawie, ponieważ moja kuzynka wyjechała na studia i nie mogła mi zaoferować swoich usług. Stolica okazała się jednak strzałem w dziesiątkę! Nigdy jeszcze nie uczestniczyłam w tak profesjonalnej sesji. To niesamowite przeżycie, które polecam każdej przyszłej mamie. Arek okazał się nie tylko doskonałym fotografem, ale także ciekawym człowiek, z którym można porozmawiać na każdy temat, co znacząco wpływa na komfort podczas pozowania.

Zdjęcia mojego brzuszka podczas obydwu ciąży są dla mnie szczególną pamiątką, a w przyszłości z pewnością będą docenione i podziwiane także przez moje pociechy. Nawet mój mąż jest nimi zachwycony. Dopiero po udziale w profesjonalnej sesji zdjęciowej w czasie ciąży wiem, że takie wydarzenie może być tak przyjemne, jak odwiedzenie ulubionego zakładu fryzjerskiego. Najwięcej jednak zależy od tego, na jakiego fotografa trafimy. Ja z mojego jestem bardzo zadowolona.