Dziś często podróżujemy po przeróżnych miastach. Mamy okazję natknąć się wówczas na atrakcje, które nie są dziś aż tak często spotykane jak kiedyś. Mowa tutaj między innymi o rysowaniu karykatur na żywo. Na szczęście jest jeszcze wiele osób, które się tym zajmują i gwarantują nam taką rozrywkę. Gdy bowiem gdzieś jedziemy, zawsze chcemy przywieźć sobie jakąś fajną pamiątkę. Nie zawsze jednak wiemy co zakupić. Tymczasem karykatura jest czymś bardzo nietypowym, a jednocześnie idealną pamiątką.

Jak powstają karykatury?

karykaturaKarykaturzyści malujący przykładowo na ulicach, nie mają łatwego zadania. Wywiązują się jednak z niego doskonale i tworzą coś, co czasem oprawiamy nawet w ramkę. Jak takie karykatury powstają? Przede wszystkim najpierw karykaturzysta musi dobrze się przyjrzeć nam. Dzięki temu jest w stanie zauważyć jakieś nasze charakterystyczne cechy i w jakiś sposób je podkreślić. Oczywiście proces malowania samej karykatury nie jest długi. Tak naprawdę trwa to maksymalnie pół godziny. Musimy bowiem wziąć też pod uwagę fakt, że takie karykatury powstają zazwyczaj na stosunkowo małych kartkach. Dlatego karykaturzysta jest w stanie dość szybko je zapełnić. Oczywiście możemy chcieć karykaturę, na której będziemy tylko my sami, ale możemy także być w parze lub z większą ilością osób. Wówczas taka karykatura zdecydowanie będzie powstawała dłużej, ale będzie także znacznie weselsza. Ile zapłacimy za karykaturę? Tak naprawdę nie ma jednej stawki. Każdy karykaturzysta narzuca swoją własną cenę. Zazwyczaj jest to jednak koszt poniżej pięćdziesięciu złotych, zatem nie są to zbytnio wygórowane pieniądze. Oczywiście karykaturzyści dbają o każdy szczegół przedstawienia. Nie ujdą ich uwadze nasze pieprzyki na twarzy, czy mocno zarysowane usta. Wszystko będzie przerysowane, zaakcentowane i przede wszystkim nieco wyszydzone. Dlatego też warto wiedzieć na czym polega samo przedstawienie zwane karykaturą. Musimy mieć spory dystans do siebie, by zgodzić się właśnie na taką rzecz. Jednak zdecydowanie warto się o to pokusić z czystej ciekawości. Na pewno każdego z nas interesuje to, jak widzi go karykaturzysta. To naprawdę świetne przeżycie i przede wszystkim wspomnienie.

Dziś naprawdę wiele osób decyduje się na to, by zostać uwiecznionym przez karykaturzystę. To świetne przeżycie i doświadczenie. Poza tym karykatura może być dla nas także bardzo fajną pamiątką. Każdy z nas chce bowiem przywieźć coś fajnego i nietypowego. Karykatura z pewnością się właśnie do takich rzeczy zalicza.