W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zaczyna wyjeżdżać w różnego rodzaju delegacje, bo wiele firm ma rozrzucone oddziały praktycznie po całym kraju czy nawet europie. Dlatego tez sporo osób ma już służbowe auta, które muszą dostać, bo czasami w ciągu jednego dnia trzeba być w dwóch różnych miastach równocześnie, więc wyjazdy w delegację, szczególnie w dużych miastach są czymś normalnym.

Czas pracy kierowców

prawidłowe rozliczanie delegacji kierowcówJeżeli chodzi o delegację, to również trzeba ją odpowiednio rozliczyć i gdy osoba, nawet jedzie tylko w jakieś jedno wskazane miejsce, to musi być to rozliczone zgodnie z kodeksem pracy. Teoretycznie nie siedzi w biurze i nie pracuje, lecz jest w drodze na przykład na jakieś ważne spotkanie na które został wysyłamy przez swojego pracodawce. Dlatego tez tak ważne jest prawidłowe rozliczanie delegacji kierowców, bo muszą mieć oni za to również zapłacone. Nawet gdy jada o kilka godzin dłużej, bo była jakaś niespodziewana sytuacja na drodze, to również musza oni się z tego rozliczyć, gdyż dostana więcej pieniędzy. Każdy kto jedzie w delegację, zawsze wypełnia specjalne dokumenty, które maja pozwolić mu dokładnie i rzetelnie przekazać informację do działu kadr i księgowości ile musi on dostać wynagrodzenia za taki wyjazd. Oczywiście wszystko i tak na bieżąco jest monitorowane w specjalnym systemie, który dokładnie wie ile kto przepracował. Szczególnie, ze w takich firmach pracuje czasami po kilkaset osób i gdy część z nich jest w delegacjach, to fizycznie nikt nie byłby w  stanie tego policzyć więc stworzony jest do tego specjalny system. Monitoruje on dokładnie kto ile przejechał i połączony jest również w GPS w autach służbowych i wtedy mamy czarno na białym to ile dana osoba przejechała kilometrów w razie gdyby coś się nie zgadzało. Jest to chyba najbardziej uczciwa firma, jeżeli chodzi o rozliczanie się z delegacji, bo wtedy każdy wie ile przepracował i jaka dostanie za to pensję. Oczywiście osoby, które jeżdżą na zdecydowanie dłuższe odległości będą miały większa rekompensatę, niż Ci co jeżdżą o wiele mniej.

Duże firmy i korporacje zakupują nawet specjalne programy, które zajmują się mierzeniem takiego czasu. Robi się to głownie dla przedstawicieli handlowych na danym terenie, bo do zjechania maja oni praktycznie pół Polski. Wtedy to wszystko jest dokładnie rejestrowane i nikt nie musi się martwic o licznie co do minut swojego przepracowane go czasu, bo wszystko to robią za nas już odpowiednie aplikację, które to są wykupywane przez duże firmy i korporacje.