Nie tak dawno temu większość osób dzieliła rowery na kolarzówki, rowery górskie i składaki. Od tego czasu sporo się zmieniło i rodzaje rowerów uległy rozmnożeniu ze względu na ilość ich zastosowań. Obecnie mamy rowery miejskie, górskie o pełnej amortyzacji, górskie do zjazdów, rowery trekkingowe, składaki i wiele innych rodzajów. Ten świat rowerów stał się bardzo szeroki i zróżnicowany. Każdy znajdzie na pewno odpowiedni dla siebie rower, nawet ci, którzy chcieliby go stosować uniwersalnie.

Rowery rekreacyjne Kross Hexagon 5.0

rekreacyjny kross hexagon 5.0Osoby młode, które chcą cieszyć się jazdą na rowerze w każdych warunkach potrzebują roweru uniwersalnego, który będzie posiadał optymalne parametry dla każdego rodzaju terenu. Zazwyczaj takie osoby nie potrzebują rowerów trekkingowych, gdyż wyczyny których dokonują mogą bardzo przeciążyć tego typu ramę. Firma Kross w swojej ofercie posiada odpowiedni dla nich model. Jest to Rower rekreacyjny Kross Hexagon 5.0, który można kupić w cenie poniżej dwóch tysięcy złotych. Odpowiednia geometria ramy tego modelu pozwala na utrzymanie dobrych parametrów jezdnych zarówno podczas jazdy po mieście jak i w górzystym i nierównym terenie. Nie jest to rower profesjonalny, ale posiada wiele atutów, jakich nie powstydziły by się modele z wyższej półki. Hexagon w wersji 5.0 to już naprawdę bardzo dobre wyposażenie warte uwagi. Lekka aluminiowa rama z amortyzowanym widelcem, zapewni nie tylko płynność i komfort jazdy, ale także jej lekkość. Opony 29 cali, terenowe można stosować zarówno na asfalcie jak i podczas jazdy po kamieniach. Do tego dochodzi bardzo dobry system hamulcowy oparty na hydraulicznych, tarczowych hamulcach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zawiedzie nas podczas pokonywania przeszkód i jazdy z górki. Wygląd ramy jest bardzo młodzieżowy i to w tej grupie rower znajduje największą ilość odbiorców. Dodatkowo dość nisko umieszczone siodełko pozwala od czasu do czasu przeprowadzić akrobację, które młode osoby uwielbiają wykonywać. Wytrzymałość roweru powinna poradzić sobie w tym przypadku bez problemu.

Jeśli chodzi o kolor ramy, to występuje on w dwóch wariantach. W pierwszym rama jest czarno-szara, natomiast w drugim dochodzą do niej jaskrawo niebieskie wstawki. W obydwu wersjach wygląda bardzo ładnie. W zależności od gustu wybiera się mniej i bardziej ekstrawagancką ramę. Młodzi wolą niebieskie wstawki, natomiast starsze osoby wybierają bardziej stonowaną wersję barw. Myślę, że za tą cenę ciężko będzie znaleźć innego konkurenta oferującego takie parametry więc warto się tym rowerem zainteresować.