Nowoczesny sprzęt i maszyny mogą sprawić, że nasze przedsiębiorstwo będzie bardziej konkurencyjne na tle innych. Widać to w szcególnosći na przykładzie warsztatów wulkanizacyjnych, które z roku a rok są coraz lepiej wyposażone. Dzięki temu zmiana opony trwa znacznie krócej.

Zastosowanie montażownic do opon

montażownica do oponWszyscy wiemy, jak wyposażenie danego warsztatu może przyśpieszyć wykonywanie poszczególnych zadań. Najbardziej widać to na przykładzie zakładów wulkanizacyjnych, do których kierujemy się najczęściej w celu zmiany opony lub też koła. Jeszce kilkadziesiąt lat temu podczas wykonywania tych prac korzystano albo z narzędzie ręcznych, albo też maszyn półautomatycznych, przez co cała procedura trwała dosyć długo. Obecnie jednak, dzięki takim urządzeniom jak automatyczna montażownica do opon wszelkie prace wulkanizacyjne stały się znacznie prostsze. W obecnych czasach każdy warsztat wulkanizacyjny powinien być wyposażony w taki właśnie sprzęt. W przeciwnym wypadku bowiem, nie można liczyć na to, że do naszego warsztatu będzie przychodziło dużo klientów. Oczywiście w zależności od tego, jacy klienci nas odwiedzają, musimy zakupić odpowiednią montażownice. Nie ma bowiem takich maszyn, które uniwersalnie nadawałyby się do wymiany opon w każdym rodzaju pojazdów. Inne montażownice są więc do samochodów ciężarowych, innych do motocykli, a  inne do samochodów osobowych. Dlatego też ważne jest, by dobrze dobrać rodzaj montażownicy do typu naszych klientów. Oczywiście, dobra montażownica musi spełniać także inne, bardzo ważne cechy. Warto wiec przed jej zakupem sprawdzić dokładnie zakres obsługiwanego ogumienia, jak również szerokość stołu. Jest to bardzo ważne, gdyż od tego będzie zależało, oponami w jakich pojazdach będziemy mogli się zajmować. Kolejny bardzo ważny parametr, który koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, to moc siłownika zbijaka. Od tego parametru zależy, na jak twardych oponach będziemy mogli pracować. Takim podstawowym parametrem, od którego będzie zależeć to, jak długo będziemy mogli korzystać z naszej montażownicy, jest jednak grubość kolumny montażowej. Od tego parametru zależy bowiem, jak długo będziemy mogli wymieniać opony z użyciem tych maszyn i ile cykli wymiany opon będzie ona w stanie wytrzymać.

Wyposażenie warsztatu, samochodowego czy też wulkanizacyjnego, ma znaczny wpływ na jego konkurencyjność. Dlatego też ważne jest, by mocno przyłożyć się do wyboru odpowiednich maszyn. Ważne jest, by działały one automatycznie, gdyż przyśpieszy to wykonywanie prac w naszym warsztacie.