Obecna technologia wprowadza w zachwyt i podziw nawet tych, którzy mocno się nią interesują i mogłoby się wydawać, że nic ich nie zaskoczy. Tymczasem coraz to nowsze gadżety sprawiają, że mamy wrażenie, jakbyśmy właśnie przenieśli się w odległą przyszłość. Takie odczucia daje nam użytkowanie dronów lub deskorolek elektrycznych.

Nowoczesne deskorolki elektryczne

Deskorolka elektryczna 6.5Każdy z nas na pewno kojarzy deskorolki z czasów naszej młodości. Oczywiście wciąż możemy takie dostać w różnorodnych sklepach sportowych, jednakże nie ma się co łudzić – elektryczne deskorolki stały się prawdziwym hitem i nic w tym dziwnego bowiem zarówno ich wygląd jak i sposób działania przywodzi na myśl czystą futurystkę. Deskorolka elektryczna 6.5 posiada dwa koła balansujące oraz transportujące osobę, która się na niej przemieszcza, za pomocą specjalnego zasilania bateryjnego. To co zapewnia jednak prawidłowe przemieszczanie się deskorolki elektrycznej to moduły oraz czujniki przyspieszania które obliczają środek ciężkości użytkownika z grawitacją. Jednak to nie wszystko ponieważ sprzęt ten korzysta także z żyroskopu cyfrowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy się przemieszczać nie tylko standardowo w przód i w tył, ale także dowolnie obracać oraz zawracać, a zerowy promień skrętu i niewielkie rozmiary deskorolki pozwalają z kolei na użytkowanie także w pomieszczeniach. Co więcej tego typu deskorolka posiada w sobie również specjalny system dynamicznej stabilizacji pomagającej podczas jazdy utrzymać równowagę. Dzięki temu nie tylko sama nauka, ale i jazda na deskorolce jest bardzo wygodna i intuicyjna. Stając na deskorolce wystarczy po prostu przenieść ciężar ciała w przód lub w tył, aby pojechać w danym kierunku, albo też na boki, aby skręcić. To sprawia, że jazda na deskorolce nabiera całkowicie innego wymiaru oraz znaczenia. Deskorolki mają także możliwość połączenia się z naszym telefonem za pomocą bluetooth. Wówczas możemy skorzystać z prędkościomierza, śledzenia naszej trasy, lokalizacji, a nawet odtwarzacza mp3 lub radia. 

Deskorolki elektryczne z pozoru mogą wydawać się niestabilne, a jazda na niej bardzo niewygodna, jednakże w praktyce jest to bezpieczny i jak najbardziej wygodny sprzęt działający w pełni intuicyjnie. Tę intuicyjność deskorolka zapewnia dzięki zaawansowanym rozwiązaniom opierającym się na dynamicznych zasadach balansowania. Deskorolki przechodzą także szereg niezbędnych testów jakościowych zanim trafią do sprzedaży co daje nam pewność zakupu sprzętu jedynie najlepszej jakości.