Razem z mężem postanowiliśmy w tym roku pojechać sami na wakacje w jakieś fajne miejsce. Chcieliśmy, aby były to wyjątkowe wakacje, bo podczas nich będziemy świętować naszą piątą rocznicę ślubu. Sami nie wiemy, kiedy to wszystko tak szybko zleciało, a nam ciągle wydaje się, jakby to było wczoraj. No nic. Czas pędzi nieubłaganie, więc pozostaje nam w jakiś wyjątkowy sposób uczcić te 5 magicznych lat. 

Rejs wokół pięknych krajobrazów.

krótkie rejsy - chorwacjaZastanawialiśmy się jaki kierunek obrać na nasze wakacje. Mi marzyła się Hiszpania, ale mąż nie za bardzo chciał wyruszać akurat tam. On myślałam bardziej o Bałkanach. Ja na początku nie byłam przekonana, ale mąż pokazał mi kilka krajów i zakochałam się w zdjęciach Chorwacji. Postanowiliśmy, że to tam właśnie się wybierzemy. Wybraliśmy miejscowość i odpowiedni hotel. Kupiliśmy bilety na samolot i stwierdziliśmy, że na miejscu wypożyczymy auto i będziemy robić też sobie takie małe wycieczki po różnych regionach. Mąż powiedział mi, że znalazł coś mega fajnego, abyśmy zrobili w dzień rocznicy. Znalazł ofertę na krótkie rejsy – Chorwacja. Mogliśmy wybrać się na jeden dzień na piękny, nowoczesny jacht i odbyć całodniową wycieczkę i popływać podziwiając przepiękne widoki, które Chorwacja może nam zaoferować. Od razu mi się ten pomysł spodobał. W końcu spędzenie rocznicy ślubu na jachcie, to nie było byle co. Namówiłam męża, abyśmy koniecznie zarezerwowali coś takiego. Inaczej już sobie tej wycieczki nie wyobrażałam. Trafiliśmy na bardzo fajną stronę, na której mogliśmy wybrać sobie jacht, znaleźć odpowiedniego kapitana oraz zaplanować cały rejs. Full opcja. Zaczęliśmy analizować całą mapę, aby znaleźć najciekawszą trasę, żebyśmy mogli zobaczyć, to co najbardziej warto i to co w Chorwacji jest najpiękniejsze. Poczytaliśmy też opinie innych na temat tego, co warto zobaczyć, a co lepiej odpuścić, bo jest to zwyczajnie stratą czasu i mieliśmy wstępnie plan. Musieliśmy też przesłać go do tej firmy, aby ona uzgodniła wszystko i aby kapitan to zaakceptował. Nie mogłam się już tego wszystkiego doczekać!

Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że to była najlepiej spędzona rocznica, jaką mogliśmy sobie wyobrazić. Rejs jachtem, był prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Takie przeżycie jest warte naprawdę każdej ceny, a to co mogliśmy zobaczyć, pozostanie w naszych wspomnieniach chyba na całe życie. Już zapowiedziałam mężowi, że w przyszłym roku musimy również wymyślić coś równie niesamowitego. Chociaż muszę przyznać, że ciężko będzie przebić, to co udało nam się zorganizować w tym roku.