Wożenie małych dzieci na rowerze może być niebezpieczne, jeżeli nie zachowamy odpowiednich środków bezpieczeństwa. Do wyboru rodzice mają specjalne foteliki rowerowe, które montuje się na kierownicy lub bagażniku albo przyczepki, które można połączyć z ramą roweru rodzica. Zdecydowanie lepsza jest przyczepka, bo dziecko ma swój oddzielny pojazd, w którym ma sporo wolnego miejsca i może się nawet przespać.

Jak wygląda dobra przyczepka rowerowa?

przyczepki rowerowe qeridoo sportex 1Popularne foteliki rowerowe kosztują znacznie mniej niż przyczepki, ale spełniają tylko jedną funkcję. Przyczepki natomiast mogą być wózkiem spacerowym, biegowym, do joggingu czy nawet do jazdy na nartach. Ich wielofunkcyjność sprawia, że są praktyczne i kupując jeden model, mamy aż cztery różne sprzęty. Większość dzieci uwielbia jazdę na rowerze, a jazda w przyczepce jest dla nich zupełnie nową perspektywą na poznawanie świata. Przyczepki rowerowe Qeridoo Sportex 1 są jednymi z najlepszych na rynku. Można je kupić w dobrych sklepach rowerowych lub w internecie w atrakcyjnej cenie. Przede wszystkim przyczepka jest lekka, bo waży zaledwie czternaście kilogramów, gdyż jej stelaż został wykonany z aluminium. Całe poszycie, poza oknami, zostało uszyte z nieprzemakalnego materiału, więc można zabierać dziecko na przejażdżkę na każdą pogodę. W środku kabiny, znajduje się wygodny fotel z pięciostopniowymi pasami bezpieczeństwa. Dzięki specjalnej wkładce utrzymującej malucha w pozycji leżącej lub półleżącej, można w niej przewozić nawet niemowlęta. W sprzedaży są dostępne modele dla jednego lub dwójki dzieci i zawsze mają one wystarczająco dużo miejsca, aby wyprostować nóżki. Ponadto w przyczepce Qeridoo jest dużo schowków i miejsc, gdzie możemy trzymać rzeczy dziecka. Dla wygody rodziców, uchwyt do trzymania i prowadzenia przyczepki, posiada regulację wysokości, przez co dopasujemy ją do wzrostu. W zestawie przyczepki Qeridoo Sportex 1 znajduje się specjalny adapter do łączenia przyczepki z rowerem oraz torba na bagaże, która znajduje za plecami dziecka.

Przyczepkę można wykorzystywać na wiele sposobów, więc kupując jeden model, nie musimy już kupować klasycznego wózka spacerowego. Cena modelu Sportex 1, to koszt około półtora tysiąca złotych, więc jest on na poziomie przeciętnego wózka dziecięcego. Chcąc zaoszczędzić, można poszukać w internecie ofert na używane przyczepki, które sprzedają rodzice innych dzieci. Często są one w całkiem dobrym stanie i kosztują nawet o połowę mniej niż nowe modele, więc można wydać znacznie mniej pieniędzy.