• Post author:
  • Post category:Turystyka

Nie bez powodu Bałtyk nazywany jest śródlądowym morzem Europy północnej. Z każdej strony otoczony jest on bowiem lądem, a z sąsiadującym Morzem Północnym łączy go zaledwie kilka płytkich cieśn. Długość linii brzegowej morza bałtyckiego to prawie 8100 kilometrów przebiegających wzdłuż ogromnej ilości zalewów, zatok, półwyspów oraz wysp i wysepek, szczególnie licznych przy zachodnim i północnym wybrzeżom. 

Wybrzeże bałtyckie na rowerze to wspaniała przygoda

wycieczki rowerowe nad bałtykiemWiększość z nas nie wyobraża sobie innego miejsca na wypoczynek niż wczasy nad Bałtykiem. Wypoczynek nad morzem to nie tylko leżenie na piaszczystych plażach, opalanie się i zażywanie orzeźwiających kąpieli. Obecnie często decydujemy się na aktywne spędzanie urlopu i czasu wolnego wraz z rodziną, czy przyjaciółmi. Z tego też powody coraz popularniejsze są wycieczki rowerowe nad Bałtykiem, na które decydujemy się, gdyż trasa obejmująca Kołobrzeg, Łebę, półwysep helski oraz Krynicę Morską to wyjątkowa propozycja dla rowerzystów, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez polskiego morza. Warto mieć również na uwadze, iż wycieczki rowerowe nad bałykiem nie muszą odbywać się tylko w Polsce. Możemy także wybrać atrakcyjną trasę, która pozwala zobaczyć bałtyckie wybrzeże od strony naszych sąsiadów – Litwy i Łotwy. Tam również znajdziemy czas na odpoczynek na plaży, a przy okazji zwiedzanie wielu zabytków czy interesujących miejsc, do których zajedziemy bez najmniejszego problemu rowerem. Oprócz interesujących widoków czekają na nas także ukochane przez wszystkich wschody i zachody słońca, które nad morzem są szczególnie zachwycające. Warto również wiedzieć, iż profesjonalni organizatorzy rowerowych wycieczek zawsze skierują nas na sprawdzone trasy. Zwykle wybierane są drogi płaskie i łatwe do pokonania nawet dla tych, którzy dopiero zaczynają swoje rowerowe wyprawy. 570 km polskiego wybrzeża i złotego piasku, a także 17 latarni morskich i trasa od granicy do granicy to idealny pomysł na udany urlop i wypoczynek nad polskim morzem. Gdy nie  wyobrażamy sobie urlopu bez ruchu, to właśnie rowery są idealnym środkiem transportu podczas wakacyjnego wyjazdu.

Czyste powietrze, szum fal, złoty piasek na plażach, smażalnie ryb i wieczorne dyskoteki tworzą niepowtarzalny klimat. Nadto profesjonalne szlaki rowerowe, dzięki którym można pooddychać świeżym i zawierającym dużo jodu powietrzem. Bogata oferta noclegowa i gastronomiczna sprawiają, że coraz chętniej decydujemy się na wycieczki rowerowe nad bałtykiem i odwiedzamy te nadmorskie kurorty, które najbardziej nas interesują.