Jeszcze do niedawna rolety pełniły jedynie funkcję ochronną przed zbyt silnym nasłonecznieniem i dlatego były montowane jedynie w salonie czy sypialni albo pomieszczeniach biurowych. Dziś jednak nastawienie właścicieli a nawet architektów wnętrz znacznie się zmieniło i często to właśnie oryginalne rolety stanowią jedyną i dosyć wyróżniającą się dekorację okienną. Producenci oferują bowiem szeroki asortyment rolet w przeróżnych wzorach, kolorach i modelach.

Funkcjonalne rolety kasetowe dzień – noc 

rolety kasetowe w PoznaniuNadal jednak najpopularniejsze są oczywiście ponadczasowe rolety dzień – noc, dzięki którym można uzyskać pełną prywatność, jak i skuteczną ochronę przed słońcem. Najważniejsze, aby dopasować odpowiedni rozmiar dekoracji okiennej, by faktycznie wyglądała estetycznie oraz była prosta w obsłudze. Najlepiej zakupić nowoczesne i niezawodne rolety kasetowe w Poznaniu, które są dostępne bezpośrednio u producenta lub dystrybutora. W takich punktach można bowiem liczyć na fachowe doradztwo dotyczące dopasowania odpowiedniego modelu oraz zmierzenia ram okiennych i drzwiowych (w przypadku balkonu czy tarasu). Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko wtedy zyskujemy rolety na wymiar, które idealnie wpasują się we wnękę oraz zagwarantują najwyższą ochronę pomieszczeń. Jeśli chodzi o ceny za wysokiej jakości markowe rolety, to wszystko tak naprawdę zależy od wybranego wzoru i modelu. Przed udaniem się do sprzedawcy można sprawdzić katalog produktów, który zwykle jest udostępniany na stronie producenta, aby zapoznać się z oferowanymi cenami. Co jakiś czas można liczyć na wyprzedaż kolekcji czy atrakcyjne zniżki. Warto wiec na bieżąco śledzić asortyment wybranego sklepu lub kilku sklepów. Najważniejsze, aby odpowiednio dopasować styl kupowanej rolety do zaaranżowanej przestrzeni. Klienci najczęściej stawiają na biel, beż czy szarość, które doskonale wkomponują się niemal w każdy klimat. Uniwersalne odcienie zapewnią harmonię i estetykę wnętrza oraz zapewnią odpowiednią ochronę przed słońcem.

Rolety dzień – noc są bardzo proste nawet w samodzielnym montażu. Zazwyczaj klienci otrzymują specjalną instrukcję, która jest dołączana do zamówionego produktu. W razie jakichkolwiek problemów zawsze można zwrócić się o pomoc do pracowników sklepu, którzy chętnie doradzą lub za dodatkową opłatą zamontują wybrane rolety w domu czy mieszkaniu klienta. Jest to całkiem korzystna opcja szczególnie w przypadku, gdy kupujemy sporą liczbę rolet do zawieszenia. Warto wiec sprawdzić czy wybrana marka zapewnia dodatkowy montaż.