Od kilkunastu lat jestem stolarzem i uwielbiam tę profesję. Posiadam wykształcenie zawodowe oraz tytuł technika technologii drewna. Już w trakcie uczęszczania do szkoły ponadpodstawowej zdobywałem doświadczenie w zakładzie stolarskim mojego ojca. Dziś jestem właścicielem tej firmy i sam zatrudniam kilkunastu pracowników, ponieważ przedsiębiorstwo bardzo prężnie się rozwija. Świadczymy usługi w zakresie szeroko pojętego stolarstwa, od drobnych prac naprawczych po wykonywanie schodów, szaf oraz stołów i krzeseł.

Usługi stolarskie na Śląsku

fachowe usługi stolarskieMoja firma znajduje się w Tarnowskich Chórach, jednak obszar jej działalności jest o wiele szerszy i obejmuje całe nasze województwo. Przyjmuję zgłoszenia od klientów z wielu dużych śląskich miast, m.in. Katowic, Chorzowa, Bytomia, Zabrza. Prowadzę wraz ze swoim zespołem fachowe usługi stolarskie obejmujące tworzenie i naprawianie niemal wszelkich drewnianych wyrobów, najchętniej jednak przyjmuję zlecenia na nowe schody oraz drzwi. Nie ukrywam, że wytwarzanie tych przedmiotów jest najbardziej czasochłonna, ale jednocześnie bywa wyjątkowo intratne. Zresztą im większe i bardziej złożone zlecenie, tym praca nad nim jest dla mnie przyjemniejsza. Należy bowiem pamiętać, że wykonywane przeze mnie zajęcie nie jest proste i należy je traktować w kategorii rzemiosła, często nawet o cechach artystycznych. Wykończenia drewnianych balustrad, czy ozdobnych krzeseł są bowiem misterną pracą, na którą składają się liczne detale. Wykonujemy precyzyjne żłobienia oraz dekory za pomocą nie tylko maszyn, ale także starych typowych dla stolarskiego rzemiosłach narzędzi, takich jak dłuta i radła. Zanim przystąpimy do pracy na większym zleceniem, zawsze przedstawiamy swoim klientom wcześniej wykonany przez nas projekt, a następnie omawiamy wszelkie jego szczegóły. Proponujemy wiele różnych, nawet innowacyjnych rozwiązań. Staramy się łączyć naszą sztukę pracy w drewnie z montowaniem elementów z innych materiałów. Dla przykładu bardzo często wykonujemy schody z balustradami posiadającymi stalowe pręty.

Współczesne zakłady stolarskie są nieustannie oblegane przez klientów, oczywiście, o ile są to miejsca, w których wykonuje się pracę rzetelnie. Dzieje się tak dlatego, że rosną potrzeby konsumenckie w zakresie wyrobów drewnianych, a jednocześnie znacząca spada liczba rzemieślników potrafiących dobrze obrabiać ten materiał. Firma, którą założył mój ojciec, od ponad pięćdziesięciu lat przynosi spore zyski i przyjmuje zlecenia z całego naszego województwa.