• Post author:
  • Post category:Usługi

Dźwigi to maszyny specjalistyczne, które znajdują zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale także w przemyśle, w przeróżnych miejscach. Firmy, które świadczą usługi dźwigowe, dysponują zazwyczaj szerokim zapleczem sprzętowym, wśród którego znajdują się maszyny o udźwigu od 10 ton do nawet 220 ton. Są to najczęściej żurawie samochodowe oraz terenowe, ale także żurawie wieżowe (te najczęściej możemy spotkać na placach budów), jak też mniejsze urządzenia takie jak podnośniki koszowe, które pozwalają na uzyskanie wysokości roboczej do 40 m.

Dźwigi dostępne w Poznaniu

usługi dźwigiem - poznańOprócz tego jeśli chodzi o usługi dźwigiem – Poznań może nam zaoferować także podnośniki teleskopowe. Wybór konkretnej maszyny zależy od tego, jaki zasięg ramienia jest nam potrzeby – tj. na jaką wysokość chcemy coś podnieść. Najlepiej zazwyczaj sprawdzają się żurawie samojezdne i takie ma na wynajem wiele firm z Poznania. Przykładowo taki żuraw samojezdny o wysięgu 78 metrów, posiada udźwig 220 ton. Jeśli chodzi więc o duże inwestycje, będzie on najlepszy. Równocześnie nie ma żadnych problemów z jego transportem, bo ramię wysięgnikowe jest po prostu umieszczone na naczepie samochodu ciężarowego. W związku z tym możemy wynająć taki pojazd nawet wówczas, gdy nasza budowa znajduje się na drugim końcu miasta czy nawet drugim końcu kraju. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń, oczywiście cena wynajmu będzie wyższa w zależności od ilości przejechanych kilometrów, w końcu wypożyczalnia musi opłacać paliwo. Przed wyborem poznańskiej firmy oferującej usługi dźwigiem, warto dowiedzieć się, czy dysponuje ona nowoczesnymi maszynami. Powinny być one w pełni sprawne technicznie. Warto pamiętać, że aby kierować dźwigiem, trzeba posiadać odpowiednie uprawnienia. Jeśli takowych nie mamy, będziemy musieli zdecydować się na wynajem dźwigu wraz z operatorem. Oczywiście wówczas cena także nieco wzrośnie, jednakże nie powinniśmy się tym przejmować, ponieważ jednak to bezpieczeństwo jest najważniejsze. Alternatywą jest podejście do kursu, aby zdobyć uprawnienia na operatora dźwigu.

Zatem pierwszą kwestią, na którą powinniśmy zwracać uwagę, jest stan techniczny zaplecza pojazdowego posiadanego przez daną poznańską firmę. W drugiej dopiero kolejności bierzmy pod uwagę cenę, oczywistym jest, że dana usługa musi być odpowiednia dla naszego portfela. Jednakże obecnie na poznańskim rynku istnieje tak dużo firm oferujących usługi dźwigiem, że z pewnością znajdziemy bez problemu coś na własną kieszeń. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, a na pewno będziemy zadowoleni z zamówionej usługi.